Споделена история от Образование

Прием след седми клас
Въпроса ще прозвучи тъп, но вярно ли е че ако не ме приемат никъде през първия тур няма да отида на втория и че няма да уча? Моля ви отговорете ми, защото така чух от моя близка приятелка и много ме е страх!! (Извинете ако има правописни или пунктуанционни грешки. )

Коментари

1.   Разбира се, че ще те приемат на второ класиране. Тази твоя приятелка нещо се е объркала.

2.   Въпросът не просто звучи тъп. Той е адски тъп.

3.   Първо, това не се казва „тур“, а етап на класиране. Подреждаш си желанията, а ако не те приемат в никое от тези училища, тогава се записваш на втори етап с други желания. Така, докато те приемат някъде. Имай предвид, че ако не те приемат на първи етап, свободните места намаляват и имаш по-малък избор.

4.   Нарича се класиране. Ако не те приемат на първо класиране, участваш на второ. Ако те приемат на първо, отиваш в училището, което си приет и ако ти харесва това, което си приет се записваш, ако не подаваш заявление за участие във второ класиране. Пиши колкото се може повече желания. Ако и на второ не те приемат ще участваш на трето, има и четвърто, все някъде ще влезеш.

5.   Ако те приемат в някое училище на първо класиране и си доволен си оставаш там, но ако искаш да влезеш в училище, което е по-нагоре в списъка, то тогава подаваш документи за участие на второ класиране.

6.   Не се притеснявай, ако случайно не те приемат на първия етап от класирането (което е малко вероятно), то ти автоматично участваш във втория етап и имаш реален шанс да те приемат тогава. Ако ли не, има и трето класиране, но там нещата стават малко по-сложни и се хабят повечко нерви, затова ти пожелавам успех и дано да те приемат още на първия етап! :)

7.   И аз си мислех така защото имаше вероятност да не ме приемат никъде. Имах 5 по бел и 2 по мат(0. 5 точки не ми стигнаха). Няма как да не се явиш на второ класиране. То е точно за това. Ако не те приемат никъде или не харесваш училището в което си приет.

8.   Има 4 класирания, все някъде ще те приемат. Като н ете приемат, оставаш в същото или отиваш в някое съседно, няма да останеш неприета.