Споделена история от Образование

Какво се случва след 7 клас?
Здравейте! Аз съм на 12 и сигурно някои от Вас ще си кажат защо мился от рано все пак има време... Е да, но искам да знам. Тъй като съм 6 клас и след 1 година ще стана 7. Знам, че ако се справиш с матурите ще отидеш в хубаво училище. Въпросът ми е не може ли да завършиш в обикновенно учи до 12 клас (моето е до 7). И, яко те приемат в някоя гимназия след 7 клас, там какво учиш (това, за което ше работиш или както обикновено (математика, български, история, география и т. н...
Товс бяха моите 2 въпроса. Ще съм Ви благодарна да ми отговорите.

Коментари

1.   Не разбрах първия ти въпрос.
За втория - има най-различни специалности, зависи от училището. В 8-ми клас се набляга на избрания език и профилиращите предмети на паралелката. Няма предмети като география, история, биология, химия, физика...ще ги имаш само, ако са профилиращи в избраната от теб паралелка.
Ако ще си в професионална гимназия, ще учиш това, което евентуално ще работиш.

Накратко - зависи от училището и паралелката!

2.   Аз знам само за матури след завършен 12 клас! След като се справиш с тях не отиваш в училище, а в университет ако искаш да продължиш образованието. В 7 клас имаш два изпита и те се наричат НВО ( национално външно оценяване). Като те гледам ти си късметлийкият набор 2008 и ще държиш по БЕЛ и математика. Тези след теб ще имат комплекси тестове, които съдържат задачи по повече предмети. Относно кандидастването не мога да кажа какво ще учиш( зависи от гимназията все пак) защото направиха немалко промени в средното образование.

3.   Кажи към кое училище си се насочила. Между другото, пише се "обикновеНо", защото е "обикновен", а не "обикновенен".

4.   Зависи дали училището ти е основно или средно. Защото ако е основно то е само до 7 клас и не можеш да продължиш там. Ако е средно там можеш да останеш до 12 клас.

5.   Тази година завърших 7 клас. Имах много добри резултати на матурите и влязох в езикова гимназия.
Отговарям на въпроса ти-Ако влезеш в професионална гимназия си учиш всички предмети, но заедно с това и по специалността.

6.   Отиваш в Гимназия, но пак си е училище. В повечето гимназии в 8-ми клас има 18 часа английски. И много малко други предмети. После от 9-ти пак идват История География Химия и другите. Аз бях в езикова. Имам приятелки и от гимназия с професии и те са имали Туризъм, Финанси и други такива вместо някой обикновенни предмети. И в 12-ти клас са имали изпит по професия. Който не го изкара просто не му го е писало в дипломата. Аз в езиковата от 9-ти клас имах втори език(Немски) други езикова паралелки бяха с Испански, Френски или Руски. Другите предмети си бяха История География Химия Физика Биология БЕЛ Математика Информатика(само в 10-ти клас) Физическо. Все едно съм в училище до 7-ми клас. Повече имахме да учим по английски и немски и повече ни изпитваха. Ама си бях в обикновенна гимназия в малък град и по някой предмети така си ни пишеха 6-тици. Никога не съм искала да уча в някаква "елитна" гимназия както им викат. Ти в 12-ти клас си измисли какво ще рабориш и учиш. До тогава ще смениш 100 неща.

7.   Струва си да влезеш след 7 клас в хубава паралелка, защото:
1. Интензивно изучаване на чужд език в 8-ми клас. Чудесна възможност точно в подходящата възраст. И двете ми деца знаят перфектно английски, въпреки че не са учили в езикова гимназия.
2. Класацията след 7 клас разделя децата на две групи. Едната група отива в "хубави" паралелки. Средата е друга. Нивото е по-високо. Учителите, дори и най-добрите, във всеки клас пишат по няколко шестици, малко повече петици и четворки, по малко тройки и двойки. Просто чисто психологически нагаждат критерия си според средата.
Четворката от математическа гимназия може да струва повече от шестицата в някое СОУ. Когато има по-висок критерий, ученикът има по-високи цели. И получава подготовка, с която успява навсякъде.