Споделена история от Образование

Много съм объркан, съвети какво да правя оттук нататък
Хора, наистина ми трябва адекватен съвет, който ще ми помогне, инак ми остава само да си сложа край на животът. Трябва да започна да работя, но имам физически проблеми, както и не съм достатъчно умствено развит. Ще обобщя ситуацията в две точки:
------------------------------------------------------------------------------
1. Физически проблеми -
********************************************************
Голяма болка в областта на кръста, болка в ставите, най-вече в коленете и таза. Наистина пробвал съм да работя физичека работа, но просто не мога. След час-два се започва адската болка, движенията ми стават бавни и мудни, и просто не мога да смогна с работата, която трябва да свърша, също така ставам и някак си психически по-зле, заради болката и оттам умствено. Не мога да си представя, как ще работя целогодишно физическа работа, щом не мога да издържа и месец в подобна болка. Изпитвам болка и докато лежа, ходя, седя, но тя е доста по-малка, сравнение с тази при физическа работа.
------------------------------------------------------------------------------
2. Умствени -
********************************************************
На 25-години съм, завърших Технически университет, електротехническа специалност. Влязох в университета с нулеви познания по математика и физика, не бях на ниво 5-ти клас. В университетът научих много, за мен той беше както висше, така и основно образование. Учех много, за да мога да изравня моите знания с необходимите за университет. Висшата математика я взех с 5-ци и трите част, решавах интегралите и диференциалните уравнения, матрици. По останалите предмети се справях също. Като цяло от цялата специалност, аз учех най-много от всички мои колеги. Тази година завърших магистърска степен. Не се чувствам изобщо подготвен за работа по специалността, но нищо друго не ми остана да пробвам, не мога да работя тежката физическа работа. Аз имам знания само на теория. Пробвах и с програмиране - Java, но се провалих на ORM фреймлоркърите, Hibernate/Spring. До преди DB Advanced схващах материала.
Имам чувството, че съм с много ограничен умствен капацитет. Не зависимо колко се опитвах, накрая винаги се провалях в научаването на нови неща, които да ме развият умствено, за да мога да си намеря нетежка физическа работа.
------------------------------------------------------------------------------
КАКВО ДА ПРАВЯ, НЕГОДЕН СЪМ ФИЗИЧЕСКИ И УМСТВЕНО. КАК ДА СИ НАМЕРЯ ПОДХОДЯЩА РАБОТА И КАКВА, ЗА ДА МОГА ДА СЕ САМОИЗДЪРЖАМ. САМО АЗ СЪМ СИ ВИНОВЕН ЗА ПОЛОЖЕНИЕТО, В КОЕТО СЕ НАМИРАМ, ЗНАМ ГО. ПРОСТО МОЖЕ БИ НЯКОИ ЩЕ МИ ДАДЕ СЪВЕТ, КОЙТО ЩЕ МИ ПОМОГНЕ, ЗАЩОТО НЕ ИСКАМ ДА УМИРАМ, НО АКО НЯМА ИЗХОД ЩЕ ГО НАПРАВЯ.

Коментари

1.   Щом не можеш физическа работа не я работи. Ако си добре с математиката, а то е очевидно, защото имаш добри оценки, започни да даваш частни уроци по математика. Запознай се с учебниците и пр. Другото, което може да правиш, е е да станеш електротехник в някоя строителна бригада. Ще правиш само електрическата част, примерно поставяне на контакти и полилеи. Третото, което може да направиш е да научиш отлично един чужд език и да правиш преводи по интернет или да даваш частни уроци. Имаш възможности. Днес особено много се търсят частните уроци по математика, така че мисля, че там ти е силната страна. Успех.

2.   Не си ограничен, успокой се!