Споделена история от Образование

Медицина докато Работя
Здравейте,

Има ли някой който учи медицина, дентална медицина или подобни специалности докато работи някъде на 4ч. Как ви се получават нещата и смятате ли, че е възможно

В моят конкретен случай, ще уча 3 години Зъботехника, като лекциите ще са ми понеделник-петък от 8-17 някои дни, а други 8-12-14ч. Вече съм започнал работа в кол център на 4ч. И смятам поне 3 дни в седмицата да работя след лекциите, а другите 2 събота и неделя. Надявам се да успея, ако не, то поне ще пробвам и ако се наложи ще се махна от работата.

Коментари

1.   Ще успееш, няма страшно.

2.   Не става. Там се учи сериозно и не може да минеш на куц крак. Все някъде ще те скъсат, защото не си усвоил материал.

3.   Аз работя и уча медицина. Много е трудно, да не кажа почти невъзможно. Почивка - нямаш. Личен живот също. Работа, учене и сън. Толкоз.

4.   Излизах с млада докторка преди няколко години. Ми може, поне така казваше тя, защото и аз съм я питал и на мен ми беше интересно, но коментарът и беше "имам и такива колеги, но как издържат не знам", повечето работели някаква работа през нощта. През деня почти няма как. Понякога лекциите са целодневни и е доста трудно.

Human

6.   Зъботехниката няма нищо, ама нищо общо с медицината! Все едно да сравняваш строителен техник с архитект. Бедна ми, бедна Българийо...

7.   До номер 6. Вземи се гръмни. Нямало общо, за тва се учи в Медицински колеж.

9.   Номер 6, то защото стоматологията пък има нещо общо.