Споделена история от Образование

Пластичен хирург в България
Злавейте!
Още от седми клас мечтата ми беше някой ден да стана пластичен хирург. Тази година завърших, първоначално не взимах нещата много насериозно, годишните ми оценки бяха ниски, но след това се стегнах и отидох на повишителни изпити и изкарах шестици. Приеха ме медицина в МУ-Варна, където и ми беше мечтата да ме приемат и така. Но колкото повече напредва времето, толкова повече се отказвам от мечтата си да стана пластичен хирург, защото мисля, че тази професия от една страна няма бъдеще в България. Все пак не всеки ден се извършват такива оперерации в България. Но все пак на 100% искам да се занимавам с някакъв вид хирургия.
Та въпросът ми е какво мислите по този въпрос, имам ли бъдеще като пластичен хирург в България?

Коментари

1.   Аз мисля, че се изкарват добри пари. Винаги има хора искащи или имащи нужда от промяна. Или им се налага.

2.   Кога влезнА да учиш медицина, кога я завършИ, кога тръгнА да специализираш обща хирургия, та кога тръгнА с пластичната... Дееба и смотаните уонабита дееба.

3.   Защо мислиш, че не всеки ден се правят пластични операции? Има достатъчно хора с комплекси, които искат да си направят такава и имат пари за това. Според мен има бъдеще. Не се отказвай от мечтата си.

4.   Виж сега въпросът е не дали имаш бъдеще като пластичен хирург, а как може да се уредиш със тази специализация?

5.   Българките реално си продават г.зовете и се оперират яко, но в Турция, тук не се доверяват и не мисля, че има бъдеще, освен някъде на държавно на заплатка мижава...

6.   Да б, интересуват се и още как. Я вижте д-р Енчев.

7.   Абсолютно всеки божи ден се извършват пластични операции и то по няколко пъти. Добрите пластични хирурзи работят с графици напред, като денят е изпълнен с процедури.

Ако си добър - работа ще има. Погледни Енчев... къпе се в пари, а дори само циците му стават.

Братан.

8.   Не знам защо почти всички си мислят, че пластичните хирурзи правят само цици, джуки и путки. Правят и нормални операции. Например аз имах мастно топче на пръстта и имах право да избирам да ме оперира ортопед или пластичен. И двете се поемаха от касата. В града ни си има такова отделение и циците са само една от хилядите интервенции, които се правят. Пластичната хирургия далеч не се изчерпва само с кифленските истории, а се правят и много други неща и то нормални неща, а не комплексарщини като цици, лифтинги, джуки и путки.

9.   И кой е казал, че трябва задължително да работиш в България.