Споделена история от Образование

Психология
Здравейте, искам да уча психология, но съм изпуснала 2-3 години откакто завърших. Реших да пропусна още една, докато се подготвя. Но не знам, къде мога да намеря теми с които да се подготвя за кандитския изпит. И също така бях прочела, че трябва да минеш и изпит по Български език или Българска история.

Ако може някой да ми помогне, много ще се радвам.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Здравей, авторке.
Няма значение, че си пропуснала няколко години, аз също съм от хората, които са се записали по-късно. Записвайки се мислех, че едва ли ще се приспособя към дечковците, но не се оказах единствена по-голяма, може би от 30 човека, поне 10 сме различен набор, като сред нас има и доста по-големи. Както и да е. Моят съвет е да не пропускаш година, ако знаеш какво искаш. Има късни септемврийски приеми. Има много места, навсякъде по университетите. Не знам към кой университет си се насочила, но общо взето във всеки един от тях е пълна пародия. Да не те е страх от изпитите по БЕЛ и БГ история.
Искам да ти дам пример. Преди 2 години минах през въпросните изпити във Великотърновския Университет, за да запиша Право. Точно по БЕЛ и БГ история. Аз по специалност от гимназията съм историк и бях подготвена на много високо ниво, както се казва от птиче мляко можех да ти извадя. При пълни, богати знания върху историята, археологията и културата на Първо и Второ Българско Царство, срещнах въпроси от типа на "какво се е случило през 715 година? ". Теста по БЕЛ пък беше да поправям правописни грешки. Нищо работа. И това не е само във ВТУ, а навсякъде. Приемат ги и с матури. Има много свободни места. Няма смисъл да се готвиш цяла година. Прегледай информацията във уебстраниците на университетите и давай. Дерзай и си преследвай мечтите.
Успех!