Споделена история от Образование

Лъжливо приятелство
Здравейте! Тази година ще съм 12 клас и се подготвям за кандидатстване. Повечето от вас може би знаят какъв стрес е в 12 клас-балове, изпити, матури... Както и да е, едно нещо ме мъчи. С моята приятелка или по скоро позната тъй като вече не смея да я нарека приятелка, си говорехме кой каква специалност ще учи. Тя ми беше споделила, че иска фармация, а аз тогава все още се чудях. В крайма сметка реших и аз да кандидатствам фармация, защото ми се стори интересна, а и с приятелката ми можехме да сме заедно. Винаги съм усещала една прикрита завист и лицемерие в нея. След като й споделих за решвнието си тя не беше щастлива от този факт(видя се по изражението й). След това започнахме подготовка. Аз постоянно я подпитвах дали иска да ходим заедно на уроци и т. н, а тя все откланяше темата. В крайна сметка реших да не се съобразявам с нея и започнах сама, тъй като бях сигурна, че е започнала без мен. Както и да е... Онзи ден реших отново на базик да я попитам какво мисли да учи, а тя ми отговори"Ами не знам чудя се още". Подчекнах темата за фармация, но не ми се стори заинтересувана. Явно се е отказала. Мисълта ми е, че каквото иска да учи все ми я. Но най ми тежи това, че никога не ми е била истинска приятелка. От разказа ми може би разбирате, че тя не ме чувства като приятелка. Да не говорим, че не споделя с мен нищо. Тежи ми, че нямам с кой да споделя, че нямам една приятелка на която да се доверя, а постоянно има една завист и злоба. Наистина не мога да ги разбера такива хора. Сега след скорошния ни разговор у мен се появи съмнението дали наистина съм искала фармацията или съм го направила заради нея. Чувствам се ужасно, но вече е прекалено късно да се откажа.

Коментари

1.   Такова нещо не се учи, заради "приятелка". Това не ти е Право или Икономика. Знаеш ли, че Фармация се учи 5 години и трябва много да знаеш по Химия? Предметът, който след математика учениците мразят най-много. Аз и най-добрата ми приятелка учим съвсем различни неща, но се уредихме в 1 стая на общежитие.

2.   Не е нужно да правиш неща заради приятелка и то най-добра. Щом мислиш, че у нея има капка злоба и завист значи не ти е изобщо верен приятел, знам какво е. И аз имах такава приятелка. Само ме командореше не даваше даже да играя с други познати!
Та знаеш до къде бия. Не давай останалите да те командорят все едно си им техен домашен любимец. :)