Споделена история от Образование

Учителката на детето ми е неграмотна
Здравейте. Бих искала тук да споделя нещо, което съм забелязала и да получа съвет как да процедирам.
Имам дъщеря, която ще бъде в трети клас. Учителката ѝ е неграмотна. Изписва думите с правописни грешки, има огромен проблем с пунктуацията (не я зачита изобщо или пък поставя препинателни знаци не където трябва), бърка пълен и кратък член. Постоянно комуникира с родителите чрез мейли, изпълнени с много грешки. Не вярвам само аз да съм забелязала това. А ако е така, би било много жалко... Дори детето се усеща за някои грешки от нейна страна. Това безспорно уронва авторитета ѝ. Не съм обсъждала моите наблюдения с другите родители, защото те демонстрират голяма симпатия към нея. Не мога да неглижирам грешките, защото детето сега се учи на правопис.
Дали да споделя с някой родител? Има няколко майки, с които съм по-близка, но все пак се притеснявам как би се приело това.
Неграмотността на тази жена ме вбесява и плаши, защото е учителка на детето ми...

Коментари

1.   Явно е използвала алтернативни методи при вземането на изпитите си.Защо не се поинтересувате къде е "завършила"?

2.   С технолигийте става все по-зле с правописа. Явно няма кандидат учителки много. Научи го ти на правопис. Иначе всеки греши, аз по принцип зшсъм добре с правописа, но също допускам доста грешки, имам пропуски.

3.   Ами като се замислите, че студентите, които изучават Начална педагогика, са приети с успех от матурите "Среден 3". Лошото е, че повечето родители едва ли забелязват правописните грешки и Вашият глас ще е глас в пустиня. Говорете с директора на у-щето, защото, ако всички мълчим, тази неграмотност ще се мултиплицира. Аз също имам приятелка, начална учителка, която пише с грешки. Поправям й ги в съобщенията, защото ме дразни, но тя се извинява, че бързала, натиснала грешния клавиш или въобще не се впечатлява. Пише "обикновенно", "томбула", "порастнал", "вазобновен". Изпадам в потрес като си помисля какво неграмотно поколение ще дойде.
Тъжно, много тъжно ...

4.   Номер 2, "технологиите", а не "технологийте".
Дано и Вие не сте учителка.
Към авторката - сондирайте мненията на по-интелигентните родители и решете как да процедирате.
Преди две години направихме колективно оплакване до директора срещу учителя по математика на дъщеря ми в Математическа гимназия!!! Не можеше да решава задачите от учебника, а децата бяха изявени математици с медали от състезания. Отстраниха го следващата година /беше назначен на изпитателен срок/, но им опропастиха цялата година и отказаха много деца от математиката.
От коментар 5

5.   Съветът ми е да учите с детето си вкъщи по БЕЛ и да поправяте грешките и наваксвате пропуските. Аз така правя, за да съм сигурна, че детето ми ще знае. Ще се сблъсквате с всякакви учители, свиквайте.

6.   Авторката съм.
Преди поради слаб интерес към специалността влизаха с тройки. Сега пък нали им вдигнаха много заплатите и всеки се юрна даскал да става.
Определено аз ще уча детето си на правопис. А самочувствието ѝ е до небето. Любимо ми е "писмеННи" и "обЕснявам".

7.   Вариант А поставяте въпроса пред директора и другите родители, вариант Б местите детето в друг клас или в друго училище.

8.   Ще споделиш с родителите и ще започнат само интриги на твой гръб. Варианта е или действаш силно и директно на високо ниво инспекторат, директор, та дори и Господарите или не правиш нищо. Разрови се в нета за първият учебен ден, където учителката беше написала грешно мисля, че България. Имаше го в Новините дори. Накрая бащата изкарал слечая на яве стана виновен. За пореден път се убеждаваме колко е ниско нивото, а после гръмки теми колко сме велики българите.

9.   Преместете детето си в друго училище ако може от началото на годината.

10.   Нищо не прави, "гарван гарвану око не вади", вие ще излезете виновна, а учителя, ще го защитят...Така е навсякъде в България, ако мислите, че като преместите детето в друго училище, ще е нещо по-различно, много се лъжете!