Споделена история от Образование

Преместване от една гимназия в друга
Здравейте! Аз съм момиче в 10 клас и уча в езикова гимназия. Вече 3 година не се чувствам на мястото си. Винаги съм мечтала за математическа гимназия, но съвсем малко точки не ми стигнаха на матурите в 7 клас за да ме приемат. Не се и разбирам много със класа си и ми е адски трудно, защото се чувствам сама и изолирана. Всяка година си казвах ''Може би сега нещата ще са по-добре'', но не чувствам, че това ще се случи. Имам желанието да се преместя в математическа гимназия в биологична паралелка с английски език. Познавам хората в самата паралелка и имам желанието да се преместя там, но не знам как стоят нещата със самото преместване. Ако няма свободни места ще бъде ли възможно преместване със полагане на приравнителни изпити има ли някакъв шанс и каква е самата процедура по преместването? Моля Ви влезте ми в положение и се опитайте да ме разберете нуждая се от вашите съвети. Ще бъда благодарна на всеки изразил мнението си по въпроса. Благодаря предварително!

Коментари

1.   За да отидеш ъдето и да е другаде, трябва да имат свободни места. След това, трябва да задействаш процедурата по преместване. Говори с другото училище, в което желаеш да се преместиш и виж, дали иксат да те вземат на първо място, после говори с твоето. Ако си над 16, не е нужно, да искаш разрешение от родителите си.

2.   Здрасти, в страна са съчувствие - съм минал през подобна дилема.
Макар и безпощадно - ще се наложи да покажеш себе си на околните, дори и да не ти хареса, не му мисли толкова, не би трябвало да ти пука. Истинските приятели, хора и околни ще те оценят едва тогава когато видят цялостната ти личност.
Показваш проблеми за които хората малко ще им пука а всъщност не ги съобщаваш на всеки. Затвореност страни от личност.
Мечтите са хубаво нещо. Ако наистина го желаеш, не е толкова трудно да се преместиш. Само че.. трябва да промениш първоначалната си хубост - не я оставяй да избледнее.

3.   Говори с директора на математическата гимназия, ще ти каже процедурата и дали има свободни места. Силно се надявам да стане и ти пожелавам успех! ❤️

4.   От авторката
Много Ви благодаря наистина!

5.   Здравей! Аз самата съм преминала през същото, бяхаме приели в гимназия, която не исках изобщо, но и една година учих там, докато не се освободи място в тази, в която исках. Погледни в сайта на гимназията, или в сайта на РУО за твоята област и наисъна може да отидете с някой от родителите ти да попитате. Полага се изпит. Повярвай ми, след като се преместих беше такава радост и сега ходя с такова голямо желание на училище, че всичко си струваше! Успех!

6.   Ако положението е наистина зле - премести се. Занимавка и отнема време, но не са някакви грандиозни усилия.