Споделена история от Образование

Пловдивският университет"Паисий Хилендарски"мнения и общежития
Здравейте,
пиша Ви относно ПУ Паисий Хилендарски за първа година съм ще съм в университета специалност Българска филология нашите ми казаха, че не съм за София СУ и аз се примерих дали направих правилният избор не знам, но родителите са Бог за мен.
Имам няколко въпроса:
1. Как е в университета трудно ли е, нашите ми казаха да си стягам дупето!!!
2. Колко дни ще имам лекции?
3. Как са преподавателите????
4. Какви са условията в общежитията на пловдивския университет Паисий Хилендарски, вярно ли е, че е мизерия???
5. Вярно ли е, че баните и тоалетните са в коридора на етажа и няма отделни санитарни възли в стаите?
6. Колко момичета са в стаята?

Ж19

Коментари

1.   Здравей! Аз съм в същия университет и също за първа година, обаче горе-долу мога да отговоря на част от въпросите ти.
2. Това трябва да видиш в програмата за специалността ти в сайта на университета.
3. Тези в моята специалност Информатика ги бива.
4. Пловдивския университет има лично негови общежития, разположени в четири блока зад новата сграда. Там условията са перфектни като в хотел и за цената им просто нямат аналог.
5. Това е вярно за онези общежития, които университетът наема от УХТ и Аграрния университет с имената Марица и Чайка. Марица 3 е отвратителна и точно затова наскоро я затвориха за ремонт, ама не се съобразиха че оставят 330 човека без подслон.
6. Тук не знам какво да кажа, освен че принципно са по двама или трима души в стая, различно е.

2.   Преподавателите са добри. Младите асистенти са готини.

3.   Трябваше още през лятото да ремонтират каквото трябва, а не сега, когато вече започна годината, вчера гледах репортаж по БНТ и се оказа, че нищо от времето на социализма не е правено! А и има и доста студенти, които са се отказали, тъй като не могат да пътуват с километри, защото са далеч от Пловдив!

4.   . Ужас 1 - Не е толкова трудно, стига да имаш воля и да учиш. Най-трудното е, да имаш някой гъз за професор, който оставя някакви асистентчета, дето не са запознати с материята, да преподават.
2 - Огромен проблем им е, защото програмите са често разпокъсани през целия ден, а някой специалности карат хем в новата, хем в старта сграда, което прави търсенето на квартира, още по-трудно. Мен ме увериха, че ще уча само в старта сграда, затова си взех апартаметн на 100 метра от нея, а се оказа, че имах два дена в новата. Университетъ се направи на ударен, когато повдигнах върпоса. Поне да ми бяха дали компенсация за релокацията!!!
А и програмата беше: 4-5 часа, разпокъсани през целия ден. Имахме лекции от 7:15 сутринта, после на обяд, после следобяд и преди вечеря. И бяха все по-различен начин. Заради нередовните часове на хранен, ми се развали стомаха, което беше ужасно, наред с факта, че трябваше да пътувам по 30-40 минути с градския в едната посока.

3 - Варирата от много добри, до самозабравили се задници. Докато самозабравилите се задници ти вдигат кръвното, то истината е, че след време са като някакви дразнители, които игнорираш, а остават спомените от добрите. Сравнително балансирана работа.

4 - Имат дорби имат и ужасни, който са си баш мизеря. Сега, много зависи на какъв начин на живот е свикнал студента. Ако идваш от 250 квадрата къща с барбекю на двора и личен автомобил, ще ти е доста гадно, като се набиеш в 8. 5 кв. м стая, кояот трябва (да отговоря и на по-следващия въпрос) да делиш с поне едно или две момичета. Тъй като са абсолютни поритани, отказват да дават апартаменти на момче/момиче, освен ако нямат сключен брак или не са роднини. Аз лично имах много добра приятелка, с която исках да сме заедно, защото бяхме дружки от 6 годишни. Трябваше, да се нанеса на квартира с гаджето на съквартиранткта ѝ, че да се разменим "тайно".

5 - Да, вярно е за Марицата и Тракия. Там е ужас просто. Забрави за всякакви нормални удобства. Имат 40 годишни печки, няма прибори, няма маса за хранене, няма... НИЩО! Все едно живееш в шибан микробус. Честно, ако не ставаш толкова студено зимата и горещо лятото, щях да предпочета миктробуса.

5.   Педагогическия факултет са под всякаква критика. Нивото на преподаване и учене е нулево и за това дават лесно изпитите. Администрацията им са под всякаква критика. За мен това просто е пародия на университет.

6.   Номер 5, каква педагогическа специалност си?