Споделена история от Образование

Кога мислите че пак ще учим дистанционно?
Учителите казват "Гответе се всеки един момент." а съучениците "Сигурно следващата седмица или след есенната." А аз? Надявам се да е по-скоро. Много по-яко е онлайн.

Особенно за човек като мен който е много срамежлив. Направо е ужасно. Понякога съучениците ми идват при мен и почват да се държат странно. Примерно ще искат да си стиснем ръка или да си дадем 5. Или ще правят странни неща. После ще ме питат "Притеснявам ли те? Да се махна ли? И да искаш няма." и аз съм една. От стрес правя глупости. Един път казах нещо глупаво(не искам да се излагам пак затова няма да го кажа) и съучениците ми все още ми се смеят за това. На мен ми става неудобно като става така. А и през повечето време съм на телефона за да не изглеждам странно. Не знам какво правя, понякога си човъркам из настройките. Днес една новачка ме попита какво правя и аз гледах колко време съм била на телефона и и казах че си ровя из настройките. Тя ме погледна отвратено. После едно момиче идва и вика "Ай се снимаме." и аз казах че не искам, а братовчедка и(в един клас сме) каза "Еее ти във фейсбук си постоянно се снимаш. Имаш профилна и в инстаграм имаш снимки(в акцентите да уточня), а с нас не искаш да се снимаш. Стига си се правила." А профилната ми във фейсбук е от 2018 и не качвам нищо, а в инстаграм последно се снимах седмица след като почнахме училище. Даже имам 0 публикации. Преди седмица един ми подаде баскетболна топка и аз си я задържах, защото се стресирах и не исках да си я подаваме. Накрая братовчедката на онова момиче което искаше да се снимаме ми вика "Много си досадна. Бавна ли си или се правиш?", а новачката каза "Може би не се прави." също каза "Недей, че ще отбележи в анкетата за тормоз в училище че е тормозена." Аз принципно пиша че не съм, защото това се случва най-много два пъти седмично. А и в старото училище бях много по-тормозена. Само аз знам какво съм преживяла и трябва да съм благодарна за този клас. Но искам това да свърши. Искам пак да сме онлайн, защото не понасям това място вече.

Коментари

1.   Недей така,толкова песимизъм . Младо ,хубаво ,здраво момиче наслаждавай се на общуването. Не всички хора са лоши , някои се правят, като защита им е. Общуването е енергия ,вибрации, смях, погледи, интонация. Всичко това липсва пред екрана , остава самотата и депресията. Най-харесвам пламъчетата в очите на хората, когато се смеят или шегуват . С никакъв емотикон или гиф това не може да се опише. Отпусни се и намери път към хората

2.   Ех, мило дете....

ДС,21

6.   Не знам кой клас си, но ако има дистанционно сигурно ще е само тази учебна година по някое време. От другия септември сигурно няма да има дори и маски на училище. Ще трябва да свикваш на нормалните неща.

7.   Поне за тази година, вечеротно ще почнете пак. Аз също имах подобни проблеми със злииии и коварниии и мръсниии и гаднииии и завистливи ИЗРОДИ!
Затова преминах на самостоятелнаформа и всичко беше наред.