Споделена история от Образование

Как да стана полицай при нас?
Здравейте, учих икономика в чужбина но осъзнах че не искам да се занимавам с това. Искам да се върна при родителите си и приятелите ми. Наистина обичам България,дори по някога да се ядосвам на нашите политици и на мизерията обичам родината си. Искам да служа на родината си. Наистина искам да работя като полицай но не знам как и кое става. Моля, да ми разкажете повече с детайли. Това че знам чужд език дава ли ми някакъв плюс? Спортният тест труден ли е ? Не съм много спортна личност но наистина искам да стана полицай и съм готова на всичко. С годините които учих в чужбина българският ми не е на добро ниво,това дали е проблем?

Коментари

3.   Спокойно, за да станеш полицай не се изисква акъл.

4.   Русото или черното изкушение ще ти помогнат, постоянно висят по хранилките из София с надеждата да уловят в издънка всички нещастници пишман шофьори с халогени крушки на фаровете.
Нали сте си колежки по пол, що пък да не питаш, най-много да отнесеш някоя псувня или регламентиран обиск и в най-скъпото също.

5.   За теста за физическа подготовка знам. Скок напред от място, лицеви опори, коремни преси, бягане от една точка до друга в осморка, 800 метра бягане.
Правихме го преди няколко години трима приятели от интерес. Аз на лицеви не минах за малко, приятел на бягането в осморки. След 2 седмици пак се събрахме и успяхме.
Общо взето ако не си с наднормено тегло и тренираш 1-1/2 месец по дисциплините ще се справиш.

7.   "Искам да служа на родината си"
"искам да работя като полицай"

Избери си едно от двете. Никой не обича полицаите. Тия неща за "служба на родината" са глупости. Голяма част от полицаите се забъркват в далавери и газят закона. Дори ти да не бъдеш от тях, ще ти се подиграват, освен това ако началника е същото корумпе, как ще изпълняваш малоумните му заповеди - например да събираш двайсетолевки от шофъори и да донасяш процент и на него, а да си затваряш очите за явни безобразия и беззакония? Остави...

А как се става полицай - често е наследствено, пенсиониращия се баща урежда сина.

8.   Хаха , не обичал политиците , а иска да работи(робува) за тях ...баси смешката

9.   Всичко е корупция. Като глобяваш някакви пияници как мислиш, че служиш на родината. Нищо особено не е. Да знаеш, че има и психологически изпит, на който повечето ги късат и не влизат в Симеоново да учат. И защо искаш да служиш на родина, на която и езика не и знаеш добре. И на колко години си? Не ти ли е малко късно?