Споделена история от Образование

Помощ! Много съм объркана.
Здравейте!
Аз съм момче на 21 години и уча софтуерно инженерство в Германия. От 2 години уча това, но няколко месеца насам почнах да мисля, че тази специалност май не е за мен.
Коментирал съм и с близки, приятели, че може би решението е като сменя специалността и си мисля сериозно за дентална медицина. Хората около мен също ме подкрепят и казват, че това може би е по-добрия вариант за мен.
Аз вместо да уча моите си уроци, гледам видеа свързани със стоматологията. Интересно ми е да, обаче и се страхувам малко все пак това е занаят и не е за всеки.
Исках просто да чуя различни мнения и затова пиша тук.
Според вас струва ли си? Отворен съм за всяко едно мнение.
Благодаря предварително но всички за ценните съвети, коминтари.

Коментари

1.   Какво ли не измисляте 21-годиншните "момчета", за да не работите.

2.   Я изкарай курс за шофьор на ТИР. Мисля, че най- ще ти допадне и е като за теб.

3.   "гледам видеа свързани със стоматологията" - трудно ще повярвам, че гледаш как някой рови с машинка в устата на друг... Принципно това е специално която се записва заради парите. Предполагам, че и софтуер си записала по-същата причина. Аз иначе не виждам никаква връзка между двете. Та най-вероятно нито едно от двете не те влече наистина...

4.   Щом това не е твоето и нямаш желанието да го учиш не се занимавай с това. Живота е прекалено кратък нищо че все още си на 21. Действай! Прави това което искаш и ти харесва.

5.   За момиче не е готино това с компютрите. Макар, че там има много пари и не бъркаш в мръсни усти. Медицината е тежка като материал и после като работиш ще си в на старите баби и дядовци устите, а и се иска много пари да отвориш кабинет... не е като някой да те вземе и да ти плаща заплата. Аз не бих записала нито едно от двете, честно. По-добре един фармацевт стани. Но на 21 е нормално да си вече в 3 курс и да мислиш догодина за дипломиране и подхващане на живота.... не че ти е късно, но...

6.   Извини ме, грешно прочетох и помислих, че си момиче. Ако си момче тогава СИ е окей специалност... по-скоро я смени с друга информатична ако има вариант. Но там са парите да знаеш, работата е чиста, но няма достъп до контакти с хора и си все пред компютъра. Ако обаче не те кефи помисли да смениш, защото не бива да се бавиш, с годините по -няма да ти се занимава.

7.   ОбърканА? Уроци?

Айде, слез малко на земята, бе пишлеме...

8.   Струва си , да. Щом в свободното си време гледаш видеа, свързани със стоматология, то значи , че това те влече и ти е страст. Освен това има бъдеще и е уважавана професия.Успех!

9.   "Извини ме, грешно прочетох и помислих, че си момиче. Ако си момче тогава СИ е окей специалност..."

LOL!

10.   За сега съм склонна да игнорирам малоумните коментари нагоре, но ще се вбеся ако даже си помислиш да ги вземеш насериозно :) Уникални сте, бе, хора. Просто нямам думи за плиткоумните ви миши мозъци...
А относно темата, напълно те разбирам. Ако нещо не ти харесва, сменяш. Знаеш колко години се прекарват в работа, точно затова гледай да ги прекараш в нещо, което ще вършиш с удоволствие. Късмет! :)

11.   Кога, ако не сега? Сменяй, към компютрите можеш да се върнеш, към денталната медицина ще ти бъде по-трудно, защото в БГ отнема 6 г. редовно обучение.

12.   Бягай. Направи го. Ако не сега, то кога?