Споделена история от Образование

Доклад по свят и личност - помощ
Здравейте! Имам са пиша доклад по свя и личност на тема Войната по пътищата, но не мога да се справя. Можете ли да ми помогнете по някакъв начин? Срока ми е до 22 декември. Благодаря предварително

Коментари

1.   Запозната ли си с правилата на писане на доклад? Всеки доклад се състои от следните части: уводна част, основна част, заключение и източници(ако се иска да се споменат източниците на информация). Препоръчвам ти да погледнеш този сайт:

http://kursoviraboti.com/2017/topics/как-се-пише-доклад/

На този сайт са обяснени правилата на писане на доклад.

Друга важна задача за написването на доклад са източниците. Щом ще пишеш за "Войната по пътищата" е добре да се запознаеш с "Закон за движението по пътищата". Шофрьорите на МПС много често допускат грешки като нарушават правилата на шофиране: каране с висока скорост, неспазване на пътните знаци, неправилна преценка на ситуацията, грешно изпреварване, разговори по телефона по време на движение и т.н

Други причини за проблемите при шофьорите(най-честа) са алкохолът, наркотиците, умората. Млади шофьори се качват на МПС предварително пийнали и след това се получават неприятности. Аналогична е ситуацията с наркотиците. Много често(среща се често при шофьорите на тирове и автобуси) е умората. Шофьорите не си дават достатъчно време или изобщо не почиват. Поради което се получава, че шофьорите не са достатъчно концентрирани зад волана; заспиват по време на движение; получават сърдечен удар по време на движение и т.н.

Виж тази статия:

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/vojnata-po-pytishtata-bylgariia-e-na-chelno-miasto-v-es-po-zaginali-v-katastrofi-s-koli-2231759

Това мога да ти кажа. Твоят преподавател казал ли ти е колко страници трябва да е докладът.

2.   Общо 8 страници(1ва и 8ма заглавна страница и библиография) от 2ра до 7ма страница вкл. увод, изложение, изводи и заключение. Но почти нищо не ми беше обяснено за доклада и не знам какво да пиша. Нито знам каква информация ми трябва и как да я формулирам. Моля ви помогне ми