Споделена история от Образование

От затъпеното ежедневие, до малко развитие на мозъка
Здравейте хора м 2х години съм работя работа с средно образование абе на бензиностанция. Обаче тука затъпяването е яко чуствам се хипер биг мега глупав. Само простотии.
Искам да си обогатя знанията искам да вкарам нови думи в говора ми, искам да мисля като богаташите който имат чуство за отговорност, искам да рязвия този тъп мозък малко.
Интернет, всичко наготово го имаме както казах чуствам мозъка ми сплескан.
Дайте някскви съвети да започна да. чета книги за богатите лиз какво да правя за този мозък да се промени малко

Коментари

1.   Така. Ето ти тук този линк. Започвай да учиш български, защото правописът ти е потресаващ и никой няма да те вземе на сериозно. Надявам се, че си от ромски произход, защото иначе нямаш оправдание за нивото си. Когато стигнеш едно средно ниво и си оправиш правописа, чак тогава можеш да мислиш за забогатяване и прочее глупости, преди това едва ли ще ти се случат нещата. От тук можеш да учиш и математика. Книги за личностно развитие има в читанка(пишеше chitanka в google и си търсиш). Завърши някакво висше образование, първо си изкарай средното във вечерно училище, ако още нямаш такова.

https://bg.khanacademy.org/

4.   Личното ми мнение е, че успешният човек се ражда такъв или поне е възпитан такъв в ранна детска възраст. Не слушай разни псевдо бизнес гурута ала Юли Тонкин как ако четеш книжки, гледаш видеа и посещаваш семинари, ще станеш големия успешен човек. Това си е чист бизнес и нищо повече. Такива неща може и да имат смисъл само за хора, които по начало си го имат и само трябва да го развият. Не се обиждай, но ти ако си го имаше по рождение, нямаше да пишеш изобщо тук и надали щеше да се задържиш дълго на бензиностанция.

Колкото до правописа - той е важен наистина, няма спор, и прави добро впечатление, но далеч не е критерий за успех. Не слушай номер 1. Въпреки всичко наблегнни на него, но не за да си успешен, защото няма да те направи по-успешен, а просто да си по-грамотен. Да не мислиш, че всички милионери са с безупречен правопис. Едва ли.

Така че за мен, ако имаш възможност учи нещо. Вярно, милионер надали ще станеш, но поне е имаш по-добра професия, може би ще изкараваш малко повече и най-важното ще имаш малко по-добра среда и няма да затъпяваш. Не казвам да е университет дори, а на първо време може някакъв курс да запишеш по нещо, което би ти харесало и което би ти дало дори малко да е по-добра среда. Пак е някакво начало.

5.   Започни да четеш книги. Не за богатите, а просто книги. В различни жанрове, открий какво ти харесва.
Художествената литература обогатява много речника, а четейки за начина, по който мислят и действат различни персонажи, ще се обогати и мисленето ти.
Помисли и за друга професия, коята ще ти дава възможност за развитие и ще си обграден от хора, от които да можеш да учиш.
Потърси курсове в интернет, помисли какво ти харесва да правиш и тръгни оттам.
В интернет има много информация, но трябва да развиеш критичност да отсяваш вярното и важното, защото всеки може да пише там и има страшни глупости.
Поздравления за желанието за развитие!

6.   Запиши се да учиш, в един момент начина на мисленето ни се променя искам,да означаваме повече за себе си.Често това се случва чрез рабоата ни. Продължи образованието си,инвестирай в него, ще дойдат и нови хора и нови интереси