Споделена история от Образование

Колебание за програмиране!
Здравейте, на 18 съм и тази година ми предстоят матури, балове, и още какви ли не глупости, и най-важното записване във ВУЗ. Напътил съм се към програмиране. Бива ме в това, в цялото даскало съм най-добър, дори и миналата година, като имаше по-големи ученици, пак бях най-добър. Нещата, които ги изучаваме в училище вече съм си ги научил сам. С математиката съм ОК. Когато реша уча, и когато реша ми се оттдава, проблема е че рядко решавам :D. Най-голямото нещо, което ме дразни при програмирането е, че няма никакъв социален контакт с други хора. Аз съм доста общителен и обичам да излизам наляво и надясно, и да се забавлявам с приятели. Обичам също много спорта. Това ми е най-голямото притеснение, тъй като като се затворя за 1-2 дни вкъщи, без да говоря с никой, и не се чувствам добре, пък си представям ако трябва да го правя това всеки ден. С една дума програмирането ми е като хоби, което го практикувам когато нямам какво да правя или пък ми дойде някаква идея. Ще ми е много от ползва ако ми дадете някой друг съвет.

Коментари

1.   Подобно и при мен, с разликата че съм го решил и вече 10 години работя като програмист. Разбирам от програмиране, не ми е най-любимото занимание, но ми стана основна работа, защото има пари. В свободното си време се занимавам с много различни неща - много от хобитата ми изискват парични инвестиции, които финансирам със заплатите от работа :) Та, това е моят съвет - щом ти върви, хвани се с програмиране, а нека хобитата ти да са дейностите, които реално развиват творческия и социалния ти потенциал.

2.   Не всички програмисти са асоциални хора. Вярно е, че програмирането се практикува повече от интроверти, но аз лично познавам и такива, които са екстроверти и пак се занимават с това. На твое място бих опитал, пък и щом ти се отдава...

3.   Изборът ти е лесен.
Ако съм на теб, ще реша КАКВО и КЪДЕ искам да правя.

Не се притеснявай с "1-2 дена затваряне". Повярвай ми, ако работиш в хубава компания, седенето ти е 5 часа на ден. Останалото са срещи и почивки. Ще имаш предосаттъчно време и енергия за всякакъв спорт.