Споделена история от Образование

Какво да правя с матурата? Моля дайте съвет.
Здравейте. Проблемът е следният. Реших да кандидатствам в чужбина, но това се случи твърде късно - чак в 12 клас. Следователно се заех активно с изучаването на чуждият език, в моят случай - немският. В училище го изучавам като втори чужд от 8 клас, с по два часа седмично. Но за тези 4 години смело мога да кажа, че бях на ниво А0. Очаквах до нова година поне B1 да съм качил, но то не бяха контролирани, то не бяха проекти, то не беше мързел... ами уви, не се получи. С университета ясно. Ще карам подготвителна година, няма да я избегна. Ами с матурата? Какво да запиша? Не съм се подготвял по други неща. Уж историята ми е интересна, но те са 60 дооста обемни урока. Да изгубя месеци в ученето на нещо, което макар и интересно, изключително безсмислено? Бих писал география... само дето материалът е повече свързан с икономиката, следователно на общата култура няма как да разчитам. Английски няма да пускам, не ми се занимава с трети език. По математика имаме 10 часа на седмица, но там ми е нужна доста по-активна подготовка. Биология и химия не уча в 12 клас, така че и те отпадат.
Можеше и да не ми пука толкова много, да си уча немският пък колкото изкарам, но честно казано, притесних се доста.
Моля, бивши ученици вече давали матура, учители дори, някой просто да даде съвет. Не знам какво да правя вече.

Коментари

1.   Биологията е супер елементарна има само задачи за ограждане, без да съм учил нищо изкарах 5.21 :D ! И географията не е трудна но по последната задача трябва да пишеш нещо като есе по дадена тема .

2.   Пак съм аз номер 1 -сега видях че си писал че не може био , и аз не съм учил биология 12 клас , защото бях немско-геогравска паралелка ! Пак можеш да пишеш биология (няма да съжаляваш) има едно помагало (всичко за матурата по-биология) . С малко страници е и като го решиш цялато, си на 110% готов за матурката ! Успех !

3.   Можеш да пишеш биология и химия и аз не съм ги учила в 12 клас, ппц само биологичните паралелки учат интензивно биология и химия в 12 клас . Аз миналата година бях на матура , писах биология ,ако не си бавноразвиващ и имаш елементарни познания за човека и животните ще хванеш 4,50/5,00 без проблем ! Иначе аз почти не съм се готвила :D ,ама си хванах 5,50 . Решавай матурите от минали години и ще видиш колко са елементарни !

4.   За съжаление често срещана патова ситуация. Ако родителите ти бяха сериозни хора (каквито явно не са) щяха да ти кажат, че е трябвало да се ориентираш по-рано и че не е било време за губене.

5.   От моя клас повечето не бяхме отваряли учебник по биология и доста караха по нея и минаха с 4-ки повечето. Само не си плащай на някой да ти прати отговорите, защото са измамници. Така стана с едни от моя клас. Ама после с налучкване минаха.