Споделена история от Образование

Много време бавене на дипломи от университет
Здравейте!

Имали ли сте проблем с издаването на дипломите от университет, след държавния изпит?
До ден днешен дипломите на курса, все още не са готови, а се състоя миналата година!
Това е прекалено много време, навлязохме в следващата вече.
На много хора им трябва за да продължат магистратура в България или в Чужбина, за работа, за кандидатстване или за нещо друго.
Но, не навсякъде приемат само уверение.

Вие попадалили сте в такава ситуация? Да завършите и да чакате дипломата година, година и повече дори?
Каква е причината за това бавене, от университета ли зависи, от факултета ли, от МОН?

За ЮЗУ става въпрос. Дипломи няма и се очаква, че няма да бъдат скоро готови, явно!
Но, защо? Пандемията, какво общо има с това?

Вашите дипломи, също ли ги бавеха толкова много и в кой университет?

Коментари

1.   В Югозападния ли университет? Че там времето в администрацията е спряло. Толкова са бавни и заядливи и преподаватели и служители. На една позната и бавиха дипломата почти две години. Може би зависи и от факултета, как работят и кога ще изпратят до МОН протоколите, снимките за дипломи и там още, каквото има да пращат. Пвечето ги предават накуп, събират се много, но въпреки това и аз мисля, че за 50 дипломи да се бавят с година не е нормално!!!

2.   Моято диплома я бавиха няколко месеца въпреки, че тогава нямаше пандемия.
Издаването на диплома е тромав процес в България.

3.   От момента, в който ти излезе оценката от държавния можеш да отидеш и ти издават удостоверение, че си завършил, което ползваш, където ти потрябва. Аз съм кандидатсвал и за магистратура и за докторантура с такова удостоверение. Като завърших магистратура, диплома дадоха след една година.

4.   Точно в ЮЗУ завърших. Държавния ми бе в ноември, а дипломата я получих през април. Не сме имали бавене, не познавам и хора с проблем. Звънни в администрацията и задай тези въпроси. Напиши имейл отново с въпроси и го изпрати до ректора, деклана и вашият отдел, като пожелаеш писмен отговор. Звънни и питай в МОН, хората там са отзивчиви, стига да подходиш правилно.

5.   И аз не съм си взела дипломата от ПУ, но навсякъде ми приемат уверението, записах магистратура, кандидатствах за работа със сканирано уверение, позната им е тази ситуация, нямат проблеми. Когато я получа да занеса копие и оригинал за справка. Това е.

6.   Една приятелка завърши ЮЗУ през 2019, тогава и дадоха уверение и през 2020-та и дадоха диплома. Май в доста университети дават дипломата на другата година.

7.   Дипломите се раздават на официална церемония, затова уж ги бавят. Тя е някъде април-май. Ако не искаш да ти я дават тогава,когато е готова, можеш да си я вземеш от инспекторката.