Споделена история от Образование

Училища в София с испански език?
Здравейте! Аз съм момиче на 13 от София и тази година ми предстои кандидатстване в гимназия. Искам да вляза в езикова гимназия, за предпочитане с испански език, защото съм учила 3 години испански. Първоначално си мислех за първа и втора испанска, но доколкото разбрах в първа испанска било много строго, а във втора испанска не се учело нищо (това го чух от познати, не знам със сигурност дали е така). А аз искам да вляза в някое училище, където се изучава добре езика, но не се претоварват учениците твърде много, но и да е добро, смисъл нещо по средата.
Ако учите в такова училище в София или познавате някого, който учи в такова училище, моля да ми пишете.
Благодаря ви, че отделихте време да прочетете историята ми! Приятен ден!

Коментари

1.   Здравей! Аз завърших испанската 2019г. и мога да споделя доста пресен опит.

Ако искаш да научиш испански език - определено първа испанска е мястото. И аз го бях учил 3 години, но да знаеш, че тези знания ти дават предимство едва до края на октомври, просто защото се изучава супер интензивно. Осми клас всеки ден от седмицата поне два от трите предмета са ти испански. Имаш и опцията да ходиш на съботно училище по испански, но аз не отидох, защото щеше да ми гръмне главата. След девети клас някои от предметите се преподават на испански език в зависимост от това дали има учител по предмета, който да говори испански. Така на мен една година ми беше на български, следващата на испански с друга госпожа, после пак на български и т.н. БЕЛ естествено се преподава на български.

В сравнение с други гимназии, може да се каже, че е "по-строго", но това е само в контекста на сравнение. Ако си сериозен към ученето, а не да правиш всичко друго, но НЕ и да учиш, изобщо не е строго. Имаше хора, които си клатиха краката 5 години, и завършиха, така че не е краят на света. Ако това ти е целта - просто да завършиш - по-добре избери друга гимназия, а и със същите усилия другаде ще имаш по-високи оценки. Друг мит е, че няма да ти остане време за социален живот, ако си в първа испанска - това са глупости.

Ако имаш още въпроси относно 164-то, пиши.

2.   Благодаря на номер 1! Бих искала да попитам какви са опциите за втори език?

Авторката

3.   Има 2 паралелки с английски, 2 с френски, 1 с португалски и наскоро направиха 1 с италиански.