Споделена история от Образование

Самостоятелен апартамент през студентските години мнения?
Здравейте! Предстои ми да кандидатствам и родителите ми имат желанието да закупят апартамент в който да живея през времето в което ще съм в Пловдив. Тъй като решихме, че вместо да плащаме наем за квартири или общежитие е по-добре да изплащаме за нещо което знаем, че след години ще бъде наше. Как Ви се струва това обаче дали това е добра идея имам предвид по-добре е да деля с няколко човека квартира/общежитие или да си имам самостоятелно жилище?

Коментари

1.   Най-добре е самостоятелно жилище ;)

2.   Разбира се че това е по добре. След време ще имаш твой апартамент, което си е вид инвестиция в тези несигурни времена. А и винаги може да го продадеш ако решиш да не живееш вече в Пловдив. На общежития живеят само тези, които не могат да си позволят квартира или да си купят както вие тоест от немай къде, принудени да делят една малка стая с още 2 3, дето ги не знаеш какви са, що са. Не слушай коментари, че това било най-хубавото на студентски години и тн..
Успех в следването! Това е по правилният избор.

3.   Естествено, че е по-добре да си в самостоятелно жилище, ако имаш възможност. Знаеш ли колко неудобства трябва да търпиш, ако се налага да съжотелстваш с други. И да, по-добре е да изплащате заем, отколкото наем.

4.   Естествено, че е по-добре да си в самостоятелно жилище, ако имаш възможност. Знаеш ли колко неудобства трябва да търпиш, ако се налага да съжотелстваш с други. И да, по-добре е да изплащате заем, отколкото наем.

5.   Щом имате пари, взимаш един голем апартамент, който да изплащате, намираш студенти, които да живеят на квартира при теб, плащат ти толквоа, колкото да си погасяваш вноската и си живуркаш.

Когато един ден ти омръзне да имаш съквъртиранти и искаш да си смостоятелен/на - гониш всичко и си имаш хапартаментче, което да си изплащаш сам/а.

Братан.

6.   Винаги в по-добре ако е твое стига да можеш да си позволиш.

А това, че го изплащаш не значи, че не може да си намериш ако искаш да делиш. Просто няма как да накараш съквартиранта да ти плаща вноските по изплащането. Например ако вноските са 600 лева на месец няма как да искаш от съквартиранта 300.. но може да обясниш ситуацията и да кажеш искам 150-200. Т е получаваш някакви пари, които човека пак би дал, за да живее някъде, но по-малко от половината- защото жилището все пак остава за теб

7.   Принципно и аз съм на мнението на родителите ти. Обаче помислете какво ще правите с апартамента след като завършиш, ако не останеш в Пловдив и те също не живеят там. Общежитието ще ти излезе най-евтино, а след няколко години може да инвестирате парите в жилище на мястото, където мислиш да живееш за постоянно.

8.   Добре ве, как може да сте такива безотговорни готованци и да сте ок родителите ви да ви изплащат вашия апартамент до края на живота си. На края тия същите ще разправяте как сте много "самостоятелни", тоя филм съм го гледал не знам колко пъти вече в България, хора без никакъв морал и самоуважение, трагедия....

9.   До номер 8 това че твоите родители не са имали възможност да ти купят, не ти дава право да злобееш и да завиждаш на другите. И тук не става въпрос за никакъв морал, а за възможност!!! Бъди здрав!

10.   До номер 8: Как бяхте толкова сигурен, че няма да работя нещо допълнително с което да подпомагам по някакъв начин родителите си? Споменала ли съм някъде какви са точните ми планове? В днешно време е много хубаво когато съдим, но точно тези които съдят не знаят как точно стоят нещата. Нито ме познавате, нито знаете колко съм отговорна и колко не. Ако нямате полезен коментар по темата понякога е по-добре да запазите острите критики и коментари за себе си. Повярвайте ми по-хубаво е когато кажете нещо положително и смислено в тези времена. Не се чувствам засегната, но се чувствам тъжна от факта, че има хора които все още търсят да изтъкнат винаги отрицателното в нещо което би било доста положително.
Лек и усмихнат ден!