Споделена история от Образование

Математика 1 или Математика 2 в ФМИ?
Здравейте. Не живея в България, но бих искала да продължа висшето си образование там, софтуерно инженерство във FMI. Имам български паспорт. Мисля се да избера математика 1 или 2, но виждам, че математика 2 е с по-висок коефициент, така че би било по-добре да я избера. Но има две дати за полагане на Математика 2, така че сега не ми е ясно дали ако избера да взема Мат 2 ще трябва два пъти да полагам или това са посебно две дати, кои когато иска да се яви на изпита? Извинявам се, но не съм много запозната с това как е при вас, благодаря предварително, надявам се да получа отговор.

Коментари

1.   Щом има две дати за изпита по мат 2, значи ще има предварителен и редовен. Първият се нарича предварителен и ако се явиш него и изкараш висока оценка, която ще ти стигне за прием, можеш да прецениш да не се явяваш на втория(редовния).
Тоест, тези два изпита са два шанса да изкараш добра оценка. Записването за всеки от тях е отделно и може да се явиш и само на единия. Ако се явиш и на двата, по-високата от двете оценки ти се брои, когато ти се сформира балът.
Например на първия изкарваш 5. 5, на втория 5. В този случай ти се брои 5. 5

Разликата между мат 1 и 2 е, че мат 2 е по-труден и покрива повече материал, затова и има по-голяма тежест при сформирането на бала. Нищо не пречи да се явиш и на мат1, и на мат2.
На колкото и изпита да се явиш, балът ти ще бъде сформиран с оценката, с която се получава най-висок. Така че нищо не губиш, ако се явиш на всички изпити.

Успех!!

2.   Просто са две дати, на който когато му е удобно да се яви. А може да се явиш и на двете и ще се вземе по - високата ти оценка при кандидатстването. Нали се плаща те гледат да ти вземат парите само. Успех!

3.   Научи поне един език за програмиране. Няма смисъл от това да учиш софтуерно инженерство във FMI. Цялата информация, която ти трябва я има в интернет.

4.   Мерси ви много.