Споделена история от Образование

Можеш ли да си архитект, ако си зле с математиката?
Сериозен въпрос е, обичам архитектурата и да чертая сгради от дете. Дори съединявах лего парчета като блокове и ги подреждах като в модел на град. Но всички ми казват, че няма да мога да вляза, защото имало мнооого математика, а тя ми куца страшно много. В чертането съм добър, в рисуването - не толкова и това е другото нещо.

Коментари

1.   Няма шанс. Приемните изпити са по математика и рисуване.

2.   Можеш ли да си лекоатлет, ако куцаш? Така ми звучи въпросът ти :-)

3.   Не може без математика. Как по-точно чертаеш без да си добър по геометрия, нали трябва пространствено мислене. Във самото следване има и тежка алгебра, ще има да се мъчиш да влачиш изпити. Не става просто без математика. Ти кагви дисциплини си представяш да изучаваш. Във всички има математика. Ако държиш да опиташ хубаво, но ще се наложиш сериозно да наблегнеш на математиката, за да разбереш поне минимално нещата и най-вероятно е да не завършиш.

4.   Кой клас си?

5.   Може, архитект Вени Манчовска е велика, но й куца математиката.

6.   Учил съм архитектура в университет в чужбина. Имам и доста приятели учещи, някои вече завършили специалността пак в чужбина. Аз прекъснах, защото нямаше математика, а аз исках да се занимавам с точна наука. Така че ако не ти е сила математиката, не е проблем. Висша математика не се учи, като цяло липсва такава. Правиш макети, работиш с програми и си защитаваш проектите устно. Тва е общо взето. Доста е времеемка специалността, трябва да ти се отдава. Аз като малък много исках да стана архитект, защото имам пространтсвено мислене и обичам сградите. Оказа се обаче, че не е за мен. Далеч е от технеческа специалност, въпреки че се води такава.

7.   Учила съм архитектура. Има само дескриптивна геометрия, което си е математика, но не е трудно дори за хора, които не харесват математиката. И поне в УАСГ преподавателите са доста добри.

Също има и един предмет кръстен "математика", който е доста посредствен и също се взима лесно.

Математиката изобщо не е силно застъпена в архитектурата. В цялата архитектура има само една формула. Това, че не ти се отдава математиката изобщо няма да е проблем.

По-горните коментари (освен номер 6) явно са писани от хора, които представа си нямат от архитектура. Във всички дисциплини имало математика - глупости. В 95% от дисциплините няма. "Тежка алгебра" :DDD абсолютно няма.
Трябва да правим разлика между архитектура и строително инженерство, във второто вече има доста математика.

8.   Благодаря ви! Аз и сега обичам да чертая рендери и планове и различавам различните стилове. Имам пространствено мислене. 6 а ти защо се отказа точно?