Споделена история от Образование

Вашите родители питали ли са ви какво ще следвате? Само на моите ли не им пука?
Нито веднъж родителите ми не се заинтересоваха какво, къде ще следвам. След 10 седмици завършвам и нищо. Обидно ми е. Роднини близки и далечни проявиха интерес, познати, даже личната лекарка ме срещна на улицата и ме попита. А родителите ми? Уж ходят редовно на родителски срещи, не са някакви... Можеше все някакъв интерес да проявят все пак, знам ли? Нямам идея какво да мисля, честно ви казвам огорчен съм.

Вашите родители заинтересоваха ли се от това какво, къде ще кандидатствате? И ако да кога, в кой клас бяхте?

Коментари

1.   Моите също не ме питаха, защото искаха сама да си реша без да показват какво мислят те.

2.   Родителите ми лично живо се интересуваха само докато влязох в желаната специалност. Тогава бях на 18 години. След което ми казаха, че нямат възможности и ме оставиха напълно самостоятелен. Всички сметки покрай семестри, наем, храната, общака, че и хобитата си покривам сам. 100% мой доход. Работех на различни места през годините, сега вече съм в сферата си. Завършвам магистратура и като се върна назад осъзнавам, че от години се справям сам с живота. Бабите ми дават по някой лев за рождения ден и дотам. Може би ако не работех и имах повече време за учене, щях да си начеша егото да съм първенец на випуска си, но направих каквото можах.
Мисълта ми е, дори и да не са те попитали лично, възможно е да знаят от някого, на когото ти сам си споделил. Това че не го показват, не означава непременно липса на интерес. Обратният вариант също не е оптимален - да налагат мнение. Така че ако ти поемат следването, дори и да не са най-любопитните, то поне ще са си свършили задълженията.
Успех в избраното поприще!
М. 24

3.   Споко, мен също не ме питаха, казаха ми живей живота си както искаш, най-доброто, което са правили :)

4.   А ако нямат намерение или възможност да те издържат, докато следваш, защо да те питат? Нима си отличник по всичко че да се надяват да завършиш и висше с отличие?

5.   Кажи им ти, говорете. По-добре така, отколкото като майката с момичето, дето акушерка иска да стане.

6.   Спокойно, и на моите не им пука кво ще е, но се карат вече трета година с мен, че не записах НЕЩО СИ, че ги било срам от хората. Иначе грам не им дреме кво ще е, ако ще си чистачка да съм после, трябвало да имам виШУ, че леля ти Станка от съседния вход и 60 годишните колежки от работата все питали детето кво било учило.

9.   Хахах вярвай ми по-добре да не се интересуват, иначе ще почнат да ти дават акъли все едно ТЕ ще го учат и после работят. Сигурно ще ти кажат, че не приемат това, което си избрал и ще почнат да ти казват какво да запишеш.

Но може и да сетят........ в последния момент като дойде време за записванията.

Така че най-добре за теб да не ти се месят! Успех!!!

11.   Мечтая си и моите да бяха такива, а не да ми дават акъл и налагат мнение.
Ж22