Споделена история от Образование

Какъв език да уча?
Здравейте, бих искал някой да ми каже какъв език да уча, освен английски. Английския ми е много лесен, но искам да науча втори чужд език. В моя град имам опций между Френски, Немски и Испански, но тук-таме има и още няколко езика, като Гръцки, Японски и други. Ще се радвам да получа съвет с какъв език да се захвана да уча, не ме бърка колко е труден езика, но все как да знам нещо! Ако има учители по чужди езици от четящите, да оставят коментар. Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   Здравей! Не съм учителка,но ...
Аз също се чудех между немски и испански.
Избрах немския,тъй като е сходен с английския.
Например щом помниш нещата на английски,ще ти е по-лесно с немския.
Но ти си прецени.

2.   Аз съм учила гръцки и ми е любим. :) Само трябва да случиш на преподавател, но е мноого интересно. Осъзнаваш как половината английски, български и като цяло огромна част от думите произхождат от гръцки и започваш несъзнателно да си превеждаш в главата разни сложни термини и думи, които досега не си разбирал. Отделно гърците винаги много се вълнуват като разберат, че им учиш езика и много ни се радват. Много позитивен и топъл народ (и държава, разбира се :)) ). Няма да сбъркаш.

3.   Френският е много разпространен по света, освен това звучи красиво :)

6.   Номер 3 се бъзика. Единственият език, който звучи по-гадно от френския, е холандският..

7.   Все е загуба на време.

8.   ОпциЙ?!

9.   Винаги ще има някой с по-добър руски, немски, испански или френски от теб. Заложи на по-рядък, чиято култура ти допада, но би плащал добре - шведски, норвежки, португалски (Бразилия може да стане важна страна), китайски. Твърде много езикови гимназии има, които бълват хора с френски, немски, испански и руски.

10.   А единственият език, който звучи по-гадно от френския и холандския, номер 6, е датският. Говорят само с някакви междуметия.

11.   НемскиГермания е доста богата страна и ако примерно отидеш там да работиш, ще вземаш хубави пари. А дори и да не ти се ходи, може да роботиш тук за немците, имат много фирми у нас. Вече все повече се търсят хора с немски, така че все ще намериш къде да си продадеш знанието на езика. Успех!

От жена, работеща в немска фирма в България

12.   Немски, ако искаш да работиш в централна Европа. Испански, ако искаш да работиш в Испания, САЩ или да посещаваш латинска Америка. Френски, ако искаш да работиш във Франция, Канада или да се моткаш из някоя от бившите френски колонии в Африка. Испанският и френският са по-разпространени, може с испанския да пробваш, по-лесен е. Неграмотници като №7 ги игнорирай, гарантирам, че и български не може да говори правилно.

13.   В училище учих немски. Не, че го научих, но знам, че има 4 падежа и казваха, че това е гадното на немския и че е труден. Но пък е подобен на английския. За другите езици не знам. Ако още си ученик влизащ в гимназия да знаеш, че там ще учиш 2-ри език.

14.   Ако искаш после да осребряваш езика от посочените немски или японски.
Испанският е от най- говоримите, на мен лично ми е любимият.
Ти ме "бъзна" сега с японски език и се замислям... защо пък да не го уча аз :) Учила съм 2 чужди езика, а после от любопитство научих още няколко. Защо не и японски, много ми хареса идеята.

15.   Аз лично уча словашки и полски в университета и реализация има и като преводач и в сферата на туризма. Бях изпуснал всякакви срокове за кандидатстване и записах в последния момент, за съжаление свободни места имаше по тези езици, но сега съм доволен от тях. Словашкия има 5, а полския 7 падежа. Мелодични и приятни за учене са. Най-много пари се прави от арабски, китайски, японски и корейски език (като преводач).