Споделена история от Образование

ВИНС - Варна! Моля, посъветвайте ме!
Здравейте! Чудя се дали да се пробвам за предварителните изпити, които са до края на март - те представляват: 80 въпроса от един справочник (БЕЛ, География, Икономика и тн), където общо са 600. Или просто да кандидатствам юни месец с диплома и резултат от ДЗИ. Дипломата ми със сигурност ще е 5, не по-малко от 4,90. Въпросът е в това дали ще ме приемат с държавна поръчка, не знам какъв е потокът към този университет, всички места ли се запълват? Интересуват ме специалностите - Аграрен бизнес, Предприемачество и инвестиционен мениджмънт, Бизнес икономика.
Знам, че приемат хора с доста по-ниски оценки, аз лично не смятам, че дипломата ми е с лош успех, разбира се винаги може и повече, но така се е получило.
Та, вие какво бихте ме посъветвали, имам ли шанс с дипломата да ме приемат за ДЪРЖАВНА поръчка, с платена всички знаем, че ще стане каквото и да е положението с оценките?

Коментари

1.   Аз отидох с дипломата, тя ми беше 5.27 и ме приеха, но зависи коя специалност искаш. Ако си се насочила към Финанси, счетоводство, маркетинг, мениджмънт по-добре карай с предварителния изпит той не е труден. Но ти си написала други, доста по-интересни, които за жалост нямат толкова интерес така че смятам че и без изпит можеш. Успех! :)

2.   К'во да ти кажа, харесах им страницата във Фейсбук, вече трета седмица си чакам дипломата.

ДС,21

До мод:
Сори, не се сдържах

3.   Мнение за Винс? Влизаш Излизаш Нищо не Ставаш... Точно тези специалности, към които си се насочил/а са се пренаситили защото всеки втори иска да става шеф/икономист/предприемач. Имам доста познати завършили такъв тип специалности и не повече от 20% бачкат по това.

5.   Загуба на време. Не си харчи парите за висше.
Ж22

6.   Не съм съгласна с номер 3. На лекциите често са ни казвали, че университетът не дава професия, дава знания в определи области и според качествата на всеки зависи как ще се реализираш. Аз съм завършила 2015г., доволна съм, работя си по специалността.
Авторе, според мен пробвай да се явиш на предварителния. Аз на него изкарах 6. 00, сигурна бях, че ще ме приемат и мислих само за матурите, като минаха и те - рай. Другите от класа тепърва ги чакаха изпити и тревоги. Относно изпита -80 въпроса бяха, като около 10 ги нямаше в сборника, който знаех наизуст. И да не се представиш добре на предварителния, поне ще знаеш какво те очаква и какво ти е нивото.