Споделена история от Образование

Начален учител подходящо ли е за мъж?
Здравейте,

На 30 години съм и мисля да записвам начална и предучилищна педагогика. Подходяща ли е за мъж тази професия? :)

Предварително благодаря.

Коментари

1.   Здравей, според мен има много по подходящи професии за мъже от начален учител. Но все пак ти си решаваш. Помисли добре може да се ориентираш към ИТ сферата, няма нужда да учиш висше 4 години. Успех!

2.   Само аз ли забелязвам, че на всеки в този сайт се предлага да стане ИТ специалист. Това ли е единствената професия на света и трябва ли на всички да им е интересна и да им се отдава? Ами ако не програмистите, а примерно счетоводителите имаха късмета всички в тяхната сфера да аутсорсват, тогава на всички счетоводители ли щяхте да предлагате да стават? При положение че не всеки става за тази работа и повече биха влезли в психодиспансер и биха забили тотално, ако я работят тази работа, точно както е с програмирането. То затова и половината програмисти са или тотални интроверти, или някакви депресари.

3.   Защо да не е, стига да ти харесва на теб. Но заплащането е ниско.

5.   Ако ти си подходящ за тази професия, аз лично не виждам никакъв проблем. Признавам, че досега не съм срещала мъже начални учители. Това не означава, че мъжете не са подходящи за тази работа, а че рядко я избират. Честно да ти кажа, не ме интересува мъж или жена ще преподава на бъдещите ми деца, стига да умее да обяснява и да проявява нужното търпение. В прогимназията ми преподаваше мъж по биология и той е буквално един от най-добрите учители, които някога съм срещала през живота си. Научи ни на много повече от биология, направи го с лекота, имаше страхотен подход. Такива хора трябва да работят в образователната система и да обучават бъдещите поколения, а не задължително жени.

6.   Няма нищо лошо или необичайно, лошото само е, че в България началните учители са ниско заплатени, пари от частни уроци също няма да можеш да изкарваш. В моето училище в България имаше мъж начален учител и се справяше страхотно. А в държавата, в която живея в момента има супер много мъже работещи в детските градини и сменящи наакани памперси и си харесват професията. Играят с децата и ги учат, имат добър подход.
В България мъж не съм видяла да сменя памперси, рядко дори на собственото си дете го прави.