Споделена история от Образование

Как да стана учителка по биология?
Здравейте!
В момента съм 12 клас и съм решила да се ориентирам към учителската професия. Това винаги ме е привличало и го усещам като правилната посока за мен. Биологията и природните науки също винаги са ми били интересни и приятни за учене, затова реших, че може би би било хубаво да комбинирам двете неща.
Исках да попитам, ако има някой, който е по-наясно и може да ми разясни какво образование точно трябва да получа, за да стана учител по биология - предпочитам на гимназиално/университетско ниво. Ясно е, че трябва да запиша биология - готвя се за втора матура по предмета, но ще съм благодарна, ако има някой с повече познания да ме светне за детайли, съвети, насоки и т.н.
Мерси!

Коментари

1.   Намери си нещо по хубаво, повярвай ми

2.   Педагогика на обучението по биология и химия или само чиста биология и после изкарваш педагогическа правоспособност. Успех!

3.   Не слушай номер 1, въобще не знам какво се опитва да постигне.. В момента се търсят много учители и това е добра професия, особено за жена, много добре си се ориентирала, та иначе не всеки университет има такава специалност, но педагогика на обучението по Биология мисля че има в Софийския университет, другия вариант е само Биология и след това изкарване на педагогическа правоспособност както каза 2ри номер. Успех :)

4.   В кол център ще печелиш повече от колкото като учител и няма нужда от дипломи, само езици да знаеш.

5.   И какво по-хубаво от учителка по биология, номер 1? Да, 1000 лв е заплатата на учителите, ама защо не се споменава и че голяма част от учителите си изкарват още една стабилна сума (500-2000 лв) от частни уроци, които не се декларират никъде и не издават касови бележки? Учителите по биология и химия изкарват най-много пари от частни уроци! Както и тези по математика! Няма частен урок под 15 лв на час.
Ж22

6.   Завършваш средно образование. Кандидатстваш в СУ, ПУ, ВТУ.... Специалност "Биология". Когато завършиш, изкарваш и педагогическа правоспособност, каращ стаж в училище, изнасяш уроци, оценяват те. Като вземеш дипломата, кандидатстваш в някое училище и ако те назначат, ставаш учител по биология.

7.   Благодаря ви!