Споделена история от Образование

СУ или ПУ- СОФТУЕРНО ИНЖЕНЕРСТВО- КЪДЕ Е ПО-ДОБРЕ ДА СЕ УЧИ?
Здравейте,
Аз съм в голяма дилема... Кое да избера? СУ или ПУ за Софтуерно инженерство? София или Пловдив? Донякъде искам да бъда в Пловдив, защото там имам много роднини, а и приятелите ще бъдат там! А пък донякъде София, защото предлага повече възможности за реализация и по-добра доходна работа, но там не познавам никого! Моля ви, дайте някои съвети или препоръки, къде е по-добре да се учи един човек?

Коментари

1.   СУ!

2.   Ако имаш жилище и среда в Пловдив, то учи там. Просто ще ти е по-лесен живота.

3.   Завършвам тази година ПУ, Софтуерно инженерство. Това ми е втора бакалавърска програма в ПУ и според мен, ако имаш възможност избери София. Като цяло общността в Пловдив не е толкова добре развита, всички конференции, обучения са си в София (сега с Ковид са онлайн повечето но все пак).

5.   Млади момко, изборът на университет не трябва да се води от това къде са ти познатите, а къде имаш повече шанс за развитие. В София ще намериш хора от цяла България, приятели потенциални има достатъчно. Да седиш вкъщи, защото мама и приятели са там е допустимо ако си гимназист или нямаш буквално друга възможност. Но университетските години са момент на развитие, не за поддържане на статуквото. Софтуерно инженерство в който и да е български университет гарантирам, че е плачевно (бил съм във ФМИ). А с времето старите приятелства изстиват. Да базираш избора си на удобство е да залагаш бъдещето си на карта.

Моят съвет? Иди в СУ ФМИ, защото ще имаш шанс за нови запознанства и връзки. А и точно по пътя ФМИ - Студентски град е и СофтУни. Учи се и там задължително, защото математиката във тези факултети е много "забавна", но няма почти нищо общо с истинското програмиране. А и винаги можеш някой стаж да хванеш от кариерния форум, който редовно се организира във ФМИ. После ако же;аеш винаги можеш да се върнеш в Пловдив.

6.   Някой знае ли какви са минималните балове за тази специалност (софтуерно инженерство) в СУ и ПУ?

7.   Някой знае ли какви са минималните балове за тази специалност (софтуерно инженерство) в СУ и ПУ?