Споделена история от Образование

Графичен дизайн
Здравейте. Насочила съм се към специалност графичен дизайн и реклама в ПУ и смятам да кандидатствам, но има нещо, което ме кара да се съмнявам, че това е добър избор.
В програмата има много практически дисциплини като живопис, рисуване, перспектива и тн. които няма как да се провеждат повреме на онлайн обучение и се питам какво ще извлечем ние студентите от това онлайн обучение при положение, че тази специалност се базира повече на практика отколкото на теория.
Всички знаем, че е друго, когато преподавателят е до теб, вижда ако правиш грешки някъде, може да те поправи, да ти покаже и тн. Не искам да давам пари за едното нищо.
Искам да съм сигурна, че ще извлека някакви знания и умения.
Ако сред Вас има някой, който учи тази специалност в онлайн среда, то би ли ми споделил опита си?
Имам и допълнителен въпрос.
Възможно ли е да работиш като графичен дизайнер ако нямаш диплома за завършено висше образование, а си самоук или пък си ходил на курсове?
Благодаря предварително за отделеното време и внимание!

Коментари

1.   Разбира се, че е възможно. Ако искаш изчакай една година да премине (надявам се) това с пандемията и да си сигурна, че ще можеш да си ходиш присъствено, а в това време мога да те посъветвам да разглеждаш подробно сайтът на СофтУни и по-конкретно Softuni Creative. Там има курсове по графичен дизайн от базисно ниво, които са онлайн в момента, иначе се провеждат и онлайн и присъствено, като базисното ниво е безплатно. След курса има изпит, който ако го вземеш с оценка над 5, получаваш сертификат, който е одобрен от МОН. И с всичките така. Можеш да си оползотвориш годината (ако решиш да изчакаш).

Успех. :)

2.   Имам приятелка точно в същото специалност в ПУ. Ами да ти кажа се е побъркала с това рисуване и онлайна, т. е. двете са лоша идея.
А като цяло самото образование в ПУ е гола вода, ако е имало положителни отзиви, то е било за преди :/

3.   Аз съм завършил курс по графичен дизайн преди 3 години. Никаква реализация. Дано имаш късмет, но мен частниците не ме взеха на работа. Можеш да започнеш на частно тази професия. В началото ще ти е трудно.