Споделена история от Образование

НВО 7 клас
Здравейте! Момиче в 7 клас съм и матурите наближават. Бих искала да Ви помоля за съвети, които биха били от полза на кандидатстващите седмокласници тази година. Благодаря предварително за отговорите! Набори, как се подготвяте за националното външно оценяване? Къде ще кандидатствате? Бъдете свободни да споделите!

Коментари

1.   Аз имах нво миналата година и това, което мога да ти кажа е да не се притесняваш и да не го приемаш толкова насериозно, защото не е края на света и каквото трябва да стане - ще стане. Доста неприятно се получи при вас, защото бяхте почти цялата година онлайн и за мен това обучение не е ефикасно, но какво да се прави. Решавай пробни матури по бел и математика, прави преразкази и се упражнявай. След това внимавай как си подреждаш желанията при кандидатстване. Успех!

2.   Решавам от началото на учебната година пробни матури и си повтарям, че няма смисъл от паника все пак щом на двойно по - трудни се справям значи положението е ОК. В момента мисля в кое училище искам за сега МГ или НТГ и в двете има специалността, която искам.
Успех на всички на матурите

3.   В деня, в който са ти матурите, трябва да си се наспала и наяла добре. Носи си вода и часовник. Подготви се психически. Психическата подготовка е нещо важно, което повечето хора подценяват, и това е грешка. Внимавай да не забравиш нещо, което ти трябва! Внимавай например да не си счупиш ръката, с която пишеш, че тогава всичко заминава. Има храни, които биха подобрили работата на мозъка ти като например червено цвекло.

4.   Номер 1, Номер 2, благодаря за ценните съвети!

5.   От 2
Аз пък искам по бързо да идват матурите. Знам целия материал и психически не се притеснявам. Малко ми омръзна само учителите ни да ни заплашват едвали не, че ако не се справим ще стане апокалипсис.

6.   Благодаря за съветите! Номер 5, при нас учителите се държат все едно ще ходим на заколение.

7.   Пиша от името на десетокласник, който вече е минал твоята матура и му предстои още една след месец. ;)
На първо място е притеснението. Не трябва да се притесняваш. И това не важи само за матурите. Притеснението е твоят най-голям враг. Един от най-близките ми приятели се притесняваше толкова много, че по време на самата матура му прилоша, но за щастие успя да изкара сравнително висок брой точки.
На второ място мога да ти предложа да решаваш пробни матури от минали години. Аз лично от едно време съм най-добрия по математика в класа, но все пак решавах пробни понеже не знаеш какво ще ти подготви съдбата.
Успех! :)

8.   По български изобщо не е трудна на преразказа чети внимателно текста и се старай да го запомниш чети внимателно въпросите по математика няма какво да се лъжем малко по сложничка е и там трябва много внимателно да четеш въпросите аз на моята матура в 7ми клас много от грешките ми бяха заради това че съм прочела въпросите грешно и много се ядосах но не е голяма работа ще се справиш успех