Споделена история от Образование

Ще ме приемат ли в СУ?
Здравейте! :)
Предстои ми кандидатстване във ВУЗ и от години имам желание да следвам Психология в Софийския университет. Ако изключим матурите, дипломата ми за средно образование ще е 6,00, но смятам, че на ДЗИ-тата ще получа над 5,50. Тревожи ме обаче фактът, че приемът, доколкото знам, е доста ограничен и въпреки че съм сигурна в себе си, съм изключително притеснена дали ще ме приемат. А и не съм от София, а това ме притеснява да не изиграе важна роля. Смятам да кандидатствам във ВТУ, за да си "осигуря" място във ВУЗ, макар че наистина предпочитам Софийския.

Та, мислите ли, че имам шансове за СУ и какво е мнението ви за другите университети, които предлагат специалността?

Благодаря предварително на всеки, отделил от времето си :)

Коментари

1.   Не знам подробности за приема конкретно в Психология, но определено това откъде си няма никакво значение. Успех!

2.   След първата година, 1/2 от хората в Психология в СУ прекъсват, защото и те не знаят защо са го записали. Иначе балът е до небето...

3.   Ще влезеш. Аз без отлична диплома влязох, има и хора с по-малки оценки, които са били приети. И не, не е проблем, че не си от София, много мои колеги бяха така. Като завършил психология в СУ те съветвам сериозно обаче да си помислиш какво после ще работиш с такава диплома. Психолози вече навсякъде наскачаха, само нашият випуск бе над 100 човека. Ако искаш да работиш в клиника, с деца или подобно, добре. Но ако е само поради влечението, не те съветвам. Просто в България реализацията е меко-казано трудна с това. Мога да ти съдействам, ако имаш питания относно специалността.

5.   Знам, че специално за Психологията си е голяма война, понеже кандидатстват най-много хора за нея и за Правото. Да ти кажа, не знам дали тази година СУ ще имат кандидат-студентски изпити (понеже миналата година нямаха) и поради тази причина миналата година минималните балове на най-желаните специалности си бяха почти колкото максималните. За Психологията не знам дали се стигна до трето класиране, но си спомням, че минималния бал за 1во беше около 28-29 от 30. Успех и дано имаш късмет! Без изпити кандидатстват още повече хора.