Споделена история от Образование

Хапчета против притеснение - Матури
Здравейте. В сряда имам матури и съм доста притеснена... Нещо не се чувствам добре, гади ми се само като се сетя. Това не е разбира се, защото не съм подготвена - просто съм по-емоционална и притеснителна. На пробната матура по БЕЛ имам 5.67, всички очакват от мен не по малко от 5,50... ще се срина психически от тези очаквания и натрупано напрежение. Имам и втора матура по математика, което изживявам допълнително. Моля Ви, препоръчайте ми хапчета против притеснение и стрес, ако може нещо на билкова основа, не искам именно моето притеснение да ми попречи в този момент, а да съм концентрирана и да напиша всичко, което знам.
Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   И аз бях същата миналата година, така че разбирам отлично какво ти е и как се чувстваш. Изядох учебниците с кориците, цяла година учех системно, подготвях се и пак се усещах все едно нищо не знам вечерта преди матурата. Цялата нощ преди матурата не спах, въртях се, получавах нервни кризи и паник атаки. Спала съм има няма 2-3 часа. На сутринта треперех цялата и не знаех как ще стигна до училището, в което бях разпределена, камо ли дали ще успея да си направя матурата изобщо. Но в един момент си ударих мислено два шамара и се стегнах. Казах си, че ще се справя въпреки притеснението, защото съм учила и знам всичко. Сложих си едно билково хапче "Валидол" под езика, тръгнах и се успокоих в мига, в който излязох навън. В крайна сметка - взех си матурата по БЕЛ с пълна шестица, а по втория избираем предмет - с отличен 5.80. Притесненията могат да изиграят много лоша шега, затова не им отдавай от времето си, а мисли за нещо по-приятно. Матурите далеч не са най-важното нещо. Като гледам съучениците ми, които изкараха 3 или 4 на матурите, пак са си живи и здрави, студенти са, че и в престижни университети сравнително. Имат си социален живот, живеят си като бели хора. Просто не си го слагай на сърцето даже да не изкараш отлична оценка - колкото-толкова. Учи за себе си, за да знаеш, а оценката не я мисли, тя ще дойде от само себе си, ако в действителност си подготвена.

Идеи за билкови хапчета: Алора (с екстракт от пасифлора), Мента глог валериан (комбинация от три билки с благоприятно действие за нервна и сърдечно-съдова система), Кармолис (билкови капки - есенция на спиртна основа), Валидол (таблетки на основата на валериана), Магнезий Витамин В6 (витамини и минерали за нервна система).

2.   Мента, глог и валериан можеш да взимаш за стрес.
Чай от маточина (или подобна хранителна добавка от аптеката) за спокоен сън.
Гинко билоба.

Бъди спокойна, и това минава.

3.   Най-доброто решение против стрес е тренировка.
Ходи на фитнес или просто разходки в парка.
Матурата не решава нищо! Просто родителите и учителите са те стресирали, че ако не се справиш, край на живота.

Нищо подобно. Просто се отпусни, спортувай и не слушай, кой к'во ти говори.