Споделена история от Образование

Имам 2 на марурата по бел
Имам 2 на матурата по бел и съм във 12 клас, така че имам 2 избора А) да избягам от нас Б) да се самоубия.

Коментари

1.   Точно така, давай да се самоубиваш, защото не си изкарал/а сполучлива оценка. Нали затова са измислени и поправителните. Сядай да учиш и няма да ти се налага да изпадаш в подобна "дилема". Никой няма да те убива, че си изкарал 2-ка.

-

2.   Резултатите излизат на 7-ми юни, защо си убеден/а че имаш две

3.   Чакай малко недей да ги правиш тия неща (особено тва със самоубийството), така виж това че си изкарал 2 на матурата по БЕЛ не означава, че си глупав или нещо подобно има хора, които имат 2 и на двете матури и пак си намират работа. Ако пък искаш да следваш тази 2ка не означава, че няма да можеш да продължиш някъде.

Успех!

М. 14 г.

4.   Голяма работа. Аз я взех от 4тия път

5.   В) или да учиш за септември ;)

6.   Или В) - да поучиш и ще се явиш лятото пак и ще я вземеш. Има вяра в себе си.

7.   Не мисля че има такава опция да останеш без средно образование.
Всичко е пари.
Ще си платиш да се явиш пак.
Или да повтаряш барем 12-ти клас, че да имаш време хубаво да се подготвиш за матурите.
Всичко е пари. Не смятам, че ей така ще те пуснат да си ходиш без средно образование. ;)

8.   Споко има поправки. Даже май са две казва жената. Ако не, просто повтаряш 12 ти клас. Не се самоубивай глупаво е и е жалко. Не бягай от вас, има много по-сериозни неща в този скапан живот. Седни да учиш по БЕЛ. Жив и здрав и успехи в тоя скапан живот!

9.   И к'во като имаш слаб (2)? Края на света ли дойде?

Сега вашите ще ти мрънкат, че си провал, но действително може да излезеш по силен от тази ситуация.

Дали имаш 2 или 6 все тая.

10.   Чакай, чакай... Днес не беше ли матурата. Как така днес научи какъв резултат имаш??? Това измислица ли е? Или автора се готви за когато ще има 2? Объркана съм, но това е сигурно фейк.

Ж17

11.   Ти да не си на 3 че да действаш по такива групави начини и да се изказваш по такъв начин. Я се стягай на 19 години си. Вземи се в ръце.
Изчакай резултатите може и да си изкарал поне 3ка. Ако не има август месец матура кофти е но няма какво да се направи. Поне сигурно си писал нещо за 3ка

12.   Нали след 2-3 месеца има поправителна сесия? Аз завърших миналата година и учех главно от бнт 2 които имат качени уроци за писателите които са за матурата и там има кратки планове.

13.   И как разбра като не са излезли резултатите. Някой пак си пише глупости.

14.   В) Яви се на поправителен през септември.

Не прави глупости.

15.   Или седни и чуи, а не се лигави? Има поправки. Господи, до какво се стигна!

16.   Аз съм автора и мерси за съветите, но не написах на 3-ят модул почти нищо... Това ме подтиква, че ще имам 2 и това за мен е голям позор да имам 2 на някакви матури.

17.   И Литературата също така не ме влече много, искам да кажа просто ми е скучна не знам защо. По принцип любимият ми предмет е английски, също така преди учих малко programming ама се отказах.

18.   Не изглежда случайно. В две изречения - три грешки.
1. "марурата" - може да не го броим ако е писано набързо от телефон
2. "бел" го пишат БЕЛ
3. "във 12 клас"

Може да не ти е силна страна българският език. Има достатъчно професии: строителен работник, автомонтьор, алпинист, кранист, шофьор B-C-D категория, охранител и тн. Има и доходоносни нелегални професии, за които не ти трябва грамотност: наркодилър и сводник примерно.

Не унивай! Бъдещето е пред теб!

19.   Отговорите на матурата са качени и така авторката си е проверила отговорите. Ако се напънахте да помислите малко преди да коментирате щеше да е 100 пъти по-добре

20.   Могат предварително да се изчислят
само тези със затворен отговор, защото ги проверява компютър. И то, ако помни отговорите си.
Тези с отворен, както и съчинението, се проверяват от хора и точките варират, така че не могат да бъдат изчислени предварително.

21.   До коментар номер 18.
Не смяташ ли, че прекали с изказването? Човекът точно е посочил, че българският не му е силната страна, а чуждите езици. Имам приятел, който владее отлично английски, изкарал е ниво С2, макар и българският да не му се отдава особено. Най-спокойно могат да го приемат почти навсякъде в чужбина! Може би ти се насочил към някоя от изброените от теб професии. :)