Споделена история от Образование

За нищо не ме бива... Какво да правя с живота ми? .... Нищо не ми е интересно в училище...
Здравейте, аз съм момиче на 16 години. Трудно ми е да избера какво да уча, нямам любими предмети и имам чувството, че нищо не ми върви. Отличничка съм, но имам усещането, че съм тотално объркана и не знам какво да запиша за след 12 клас. Родителите ми искат да имам висше, а и аз искам също, но въпроса е там, че искам като запиша нещо и след това наистина да работя по специалността си и наистина да ми харесва. Да потвърдя, че искам да уча в СУ, но не знам какво. Няма по-объркан човек от мен, повярвайте ми. Ще се радвам ако някой остави коментар по въпроса.

Коментари

1.   Знам, че си объркана, но първо реши какво искаш да учиш, чак после реши за университета. Висшето образование не е, никога не е било и никога няма да бъде обучение за работа. Първо, защото целта на университета е да образова хората, защото едно общество има изгоди от това населението му да е образовано. Второ, защото една голяма част от нещата, ако не и 99% в някои случаи, ще ги научиш в работна среда.

2.   Хей, ако искаш може да ми пишеш, не тук в сайта! Под песента на Nelly-Just a dream(официалната) ще напиша “аз съм” и така може да се опитам да ти дам съвети, защото тук е как да кажа... Бавно.

3.   И аз съм точно така нямам предмет който да ми е най интересен по принцип испанския ми е любимия предмет но няма какво да правя с него и аз също искам задължително да имам висше защото не искам веднага да почвам работа а и както казват студентските години са най хубавите

4.   Стани актриса!