Споделена история от Образование

Стопанска академия Свищов
Струва ли си ученето в Стопанската академия. Мнения

Коментари

1.   Написаното от теб направо ти се е откъснало от душата. Нека отговоря по същия начин:

Не. Лошо.

2.   Една от бившите ми чуеше там. Веднъж ми прати лекциите ѝ по икономика, не бях особено впечатлен. Помня, че имаше доста общи приказки и неща, които можеш сам да намериш буквално в Google. След бърз преглед на конспекта на една от дисциплините им (по която разбирам повече), пак не изглежда като голяма работа. Това не е по дефиниция лощо, защото помня как и лекциите от друг университет в Англия (уж на по-високо ниво) също не бяха нищо толкова особено. Зависи от теб - ако това ти е най-добрата възможност, давай. Бих погледнал десциплината "Бизнес статистика и анализи" това се търси в днешни времена. Колко компетентен ще си, колко ще научиш, в крайна сметка зависи от теб. Университетът е само институция, която твърди че си покрил определен минимум.

3.   Здравей, аз съм от Свищов. Ще ти отговоря кратко и ясно- не, лично според мен не си струва. През последните 5години нивото, престижа на академията нямат нищо общо с това, което е било преди. Аз лично избрах да уча в Икономическия във Варна. Майка ми е завършила тук в Свищов, но тогава е било престижно, образованието- качествено и преподавателите са си вършели съвестно работата. Днес все още има съвестни и добри преподаватели, аз лично познавам такива, но се броят на пръсти. Ако искаш да минеш между капките, да си вземеш лесно образованието и ти е просто, за да имаш диплома, това е мястото за теб. Да, можеш да научиш нещо, но другите икономически университети са далеч по-добри от нашата академия, за жалост. Бих искала мнението ми да е положително, но това е реалността.

4.   Отговарям в стила на автора:

Не си струва .Мнението ми