Споделена история от Образование

ПУ - спешно
Здравейте, хора! Смятам да кандидатствам в ПУ, от сайта им видях, че може да се кандидатства с оценките от матурите или с кандидат-студентски изпити. Въпросът ми е дали различно се умножават оценките от ДЗИ и конкурсните изпити, и защо изобщо е вписано така? И тези, които са кандидатствали с изпитите в ПУ, имат ли предимство? Защото мислех със оценките от дипломата + ДЗИ да кандидатствам, но се замислих... А пък ако имат по-голямо значение техните изпити... Също така, ако на изпитите там имам по-ниска оценка, отколкото на матурата, това брои ли се или мога да се откажа, ако преценя, че искам с другите оценки? Моля ви, нека някой който е запознат, да ми разясни тези неща! Много съм притеснена и стресирана...! Благодаря!

Коментари

1.   Взимат по-високата оценка. Имат равна стойност и се умножават еднакво. Балът може да се образува по няколко начина. Изпитите им са по-трудни от матурите и от тези на повечето други университети, скалата за оценяване е доста по-висока.

2.   Важи е да видиш балообразуването за съответната специалност. Там всичко си го показва. Успех!

4.   В сайта на ПУ си пише всичко. Умножава се еднакво, взимат по-високата. Не се стряскай от номер 1. Аз бях приета и в ПУ и в ТУ дори с матура. Те матурите са затова. За по-лесно влизане. Изпитите ще са малко по-трудни, затова не се занимавай и си влез с матурата.