Споделена история от Образование

Помощ! немски език
Здравейте! Предстои ми класно по немски език. Аз съм 8 клас. Много са ми трудни падежите. Може ли да ми обесните как да разберем в едно изречение кой падеж и какъв определителен и неопределителен член да използваме. Много ще съм благодарна, ако някой ми помогне.❤️

Коментари

1.   https://www.youtube.com/watch?v=CU1IfAH86Pg

Има много видео уроци, изгледай ги и ще ти стане ясно.

Ако имаш конкретен въпрос, пиши пак.

2.   Гледай ютюб на немски, отвори 2-3 граматика,води си записки и просто учи.

3.   Погледни линка . Обяснено е разбираемо . Това е за падежите

https://nemski-lesno.blogspot.com/2017/02/blog-post_3.html

Откриваш падежите със следните въпроси :

КОЙ - Nominativ /именителен падеж/. Това е подлогът , извършителят на действието в изречението . Ich besuche meine Freundin . KОЙ посещава моята приятелка - Аз / ich /

ЧИЙ - Genitiv / родителен падеж/ . Обозначава принадлежност . Das ist das Haus meiner Schwester .ЧИЯ къща е това - На сестра ми / meiner Schwester/

НА КОГО , КОМУ - Dativ /дателен падеж /. Непряко допълнение - Ich kaufe meinem Kind ein Geschenk . НА КОГО купувам подарък ? - на моето дете / meinem Kind /

КОГО , КАКВО - Аkkusativ / винителен падеж / .Това е прякото допълнение в изречението. Ich kaufe meinem Kind ein Geschenk .KАКВО купувам на моето дете - Подарък / ein Geschenk /

Определителен, неопределителен член се учат наизуст. Окончанията в различните падежи - също

За глаголите има описано също в линка . Подробност е това , че дадени глаголи си вървят с определен падеж . Учат се наизуст
Също има и предлози с точно определен падеж . И те се учат наизуст . Има предлози , които в зависимост от глагола , могат да бъдат в различни падежи . Веднъж може да е винителен , друг път - дателен . И тук вече започва да му дими главата на човек :))))

PS - Не разбрах , дали ти трябва таблица с окончанията на прилагателните в различните падежи . Също определителен и неопределителен член

https://www.sprachschule-aktiv.de/stuttgart/adjektivdeklination-mit-bestimmten-und-unbestimmten-artikeln/

Подчертаните в тъмен шрифт са окончанията и как се променят в различните падежи