Споделена история от Образование

ОЦЕНКИТЕ ОТ МАТУРИТЕ
Излязоха резултатите/оценките от матурите. По БЕЛ имам 5. 40, мисля, че две точки не ми достигат до 5, 50, за което страшно много ме е яд... На другата задължителна матурата (философия) имам 6, но тя по никакъв начин няма да ми трябва, освен да ми вдигне малко дипломата. Кофти ми е, защото исках да кандидатствам с матурата по БЕЛ, а сега се налага и на КСИ да се явявам, защото нямам отличен все пак. Разочарована съм... Да, хората от класа ми се радват на 3-ките си, но те са хора без никакви амбиции, сега дори щели да пият и да ходят на дискотека от ''радост", но за тези глупости, няма да разказвам тук. Та по мои впечатления тази година матурата по БЕЛ беше с изключително подвеждащи въпроси, не мога да кажа, че беше нещо много трудно, но имаше откровено нелепи въпроси. Бях чула, че това било, заради учениците, които искали да учат в чужбина - за да не ги приемат и за да кандидатстват тук. И била направена матурата така, че почти всеки може да изкара 3, а по-интелигентните и 4. 50, да кажем, но не и отличен, или поне много трудно. Не знам дали е вярно, аз не искам да уча в чужбина, но специалността, към която съм се насочила тук, е с доста висок бал и ми е доста притеснено...

Коментари

1.   Здравей,знам разстроена си,но не се самообвинявай за оценката,според мен е добра! Какво да кажа аз - имам 4, дори не е кръгла а е 3,81 ( не ми достигат 3 точки). Разбира се се разтроих, онлайн обучението си каза думата, а и в нашето училище не можеш да учиш нормлано,знам всеки отговаря за него си,но просто средата е такава! Моя съученичка има 30 точки,не е правила третия модул!!! Шокирах се - защото все пак повечето въпроси са от граматика и логично мислене
Искам да ти кажа,да не се ядосваш,каквото станало,станало! Сигурна съм ще успееш! Успех !

2.   Ако въпросите са измислени правилно , оценките трябва да имат Гаусово разпределение -малко двойки и шестици, повече средни. Така, че няма конспирация.
Надявам се, да влезеш желаната специалност

3.   Казваш, че матурата е била с изключително подвеждащи въпроси. Каквото е за теб, такава е и за другите. Ако си правя в това, което казваш, и другите ще имат по-ниски оценки, не само ти.

4.   Аз пък на матурата по БЕЛ изкарах 4.21 а по география 5.21,ама какво да ти кажа, аз не учих кой знае колко, абе почти не учих, но по БЕЛ поне, може би ми изигра лоша шега краснописа ми и факта че на 3-4 задачи от 2рият модул не отговарих, защото не ми остана време от резюмето и вероятно от притеснение не съм и развил пълният си потенциал, но както и да е, за мен е добре като се има предвид че не учих много много, абе яд ме е че не беше поне 4 и 50, надявах се и на 5 и повече (дори тези които се подготвяха предварително са изкарали 5 и нещо - 5 и 50 максимум, само едно момиче изкара 5. 75) ако пишех малко по красиво и не се притеснявах толкова (доста се и притеснявах относно задачите със свободен отговор и трети модул, особено като ме притискаше времето) може би щях да имам по висока оценка, така че спокойно, твоята оценка е добре, а аз се надявам че ще ме приемат с държава поръчка от дипломата и резултата от матурата, дай боже на всеки да го приемат там където иска и да успее. (Искам да кандидатствам в СУ и ВТУ със География и педагогика след това)