Споделена история от Образование

доц. д-р Евгения Великова - ФМИ
Здравейте!

Предстои ми кандидатстване във ФМИ към СУ. Информиран съм, че изискванията там са високи, но това не ме спира, а дори ме амбицира. Насочил съм се към математическите специалности, където преподава една доцентка с много интересна (така да я нарека) визия - доц. д-р Евгения Великова. Подочух, че е много строга и с лош характер и по този повод бих желал да чуя още мнения за нея от настоящи и бивши ФМИ студенти.

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Не е много уместно да коментираш личността на преподавателя, преди всичко човек, в сайтове. Но ще ти споделя, като студентка по "Компютърни науки" трети курс.
Доц. Великова ще я срещнеш още в първи курс.
Тя чете лекции по дисциплините "Алгебра 1" и "Алгебра 2". Изключително сложни математически дисциплини, които трябва да си дадеш доста зор, за да ги научиш. Особено "Алгебра 2".
Алгебра 1 се изучава в първи курс, а Алгебра 2, във втори курс.
Тя преподава също така и спецкурс по "Теория на кодирането", който е избираем, също сложен, но много ценен.
Доц. Великова наистина е отличен математик, но само до тук.
Методът й на преподаване наистина е доста бързат. Извежда и доказва теореми, обяснява сложните задачи САМО за нея си.
Не се съобразява, че в аудиторията има още 90 студенти.
Контролните работи, които дава са с повишена сложност, далеч по-сложни от тези задачи, които ще решавате на упражненията с асистентите. Изпитът е писмен и устен. Внимавай, защото не обича задачите да бъдат наполовина решени - поставя автоматична двойка. Ако не минеш писмения, на който поне 95% верни решения на задачите трябва да си дал, не минаваш на устен, а директно на поправка. Не я провокирай, защото може да бъде наистина лоша.
Изисква доста и къса за дребни неща. Доста студенти влачат изпитите си по "Алгебра 1 и 2" при нея.
Тези две дисциплини ще ти бъдат много полезни за твоето бъдещо поприще.

2.   Това мъж ли е, жена ли е, какво е? :D

3.   Завършил съм факултета и ми преподаваше. Бях в шок когато я видях за първи път. Подобно нещо дори на снимка не бях виждал :дд
С колегите я наричахме войводата. Бяхме развили страхопочитание към нея. Другите също са строги, докато тя плашеше и с визия. Определено се запомня и прави впечатление и аз лично като чуя фми се сещам първо за нея.
Иначе ако си учиш сериозно и не влизаш в някакви конфликти с нея проблем няма да имаш. Същото важи и за останалите. Иначе да - разбира материала защото е висококвалифицирана без съмнение, но наистина малко претупва нещата. Идеални преподаватели и изобщо идеални неща няма. Успех!!!

4.   Реших да я гугълна да видя какво толкова и има на визията. Като я видях, си казах "ти сериозно ли е човек". Тая ебава ли се? Няма 50 стинки за едно бикче ли, ебати? Да вземем да и съберем по 1 стишка, да си купи едно жилетче. Ако не знаей, че е Евгения, нямаше да знам дали е мъж или жена, братле. Разбираемо е защо е злобна.

5.   Покрай вас и аз реших да я видя какво пък толкова й е интересното. Жената просто е с хормонални проблеми и най-вероятно от жилетчето ще стане още по-зле. Между другото професори с не знам си колко хиляди IQ, работят за стотинки, в България сме ганьовчета. Така пе вероятно и не може да си позволи лазерни епилации, та може би дори и лечение.

6.   Ами жената има заболяване, иначе не е лош човек. Какво ти пука как изглежда, да няма да се жениш за нея? :D Все тая, то света затова е интересен, защото хората сме различни по визия и характер.

7.   Приритал да търси за Великова, ти чакай да срещнеш Рибарска, Божкова или Каспарян. Тогава ще видиш :)

8.   7, Божкова представлява всичко, което не е наред с ФМИ: арогантност, неорганизираност, грубост. Понякога е компетентна.

9.   Гледай да не я ядосаш, че ще ти е*е мамата...казвам ти го от личен опит! Да не говорим, че във ФМИ има и доста по-зли от нея. Тегава е работата да знаеш.