Споделена история от Образование

Трябва ми помощ с научно изследване
Здравейте! Аз съм студент по психология и правя изследване на тема любов и връзки. За да бъде изследването обективно ми трябва по-голям брой попълващи, и равномерно разпределение мъже-жени. За момента 60% от попълнилите са жени. Анкетата е напълно аномимна и отнема 3 минути да се попълни. Моля, ако имате желание, да отделите малко време на проучването ми и благодаря предварително :)
https://docs. google. com/forms/d/1Od64NxETeb6HVxwlC0PJ-7TK926_-Hu7J2Vdl2pSIy8/edit

Коментари

1.   Кой курс и в кой университет си?

2.   Попълних я, колега. Дадох я и на жена ми, тя отговори на английски, но мисля, че няма да е голям проблем (а и винаги може да се игнорира, ако е нужна чисто българска извадка). Ще видя дали мога да я пратя и на някой друг познат в България. Съветвам да се прегледат настройките на проучването, защото не изглежда да спира потребители от един и същи IP адрес. Късмет с анализа на данните, дано извадката да е представителна.

3.   Попълних, но ще ти дам някаколко препоръки, за да знаеш в бъдеще:
- Демографските данни винаги се искат в края на изследването, а не в началото, защото когато са в началото изследваните лица започват да се стремят да се представят в по-добра светлина - т.нар. социално желателно поведение, което ти се явява вид замърсяваща променлива.
- Подобни емпирични изследвания задължително минават през Етична комисия, не знам към кой ВУЗ си, но попитай преподавателите си зс Етичната комисия, за да научиш тънкостите от сега - липсват данни за изследователя (теб), за целта, за рисковете, за ползите, за възможмостта от обратна връзка и т.н.
Изследваните лица винаги искат да кажат нещо повече, затова и винаги трябва да им даваме тази възможност, нищо че тази информация за нас е безполезна..

Не го приемай като заяждане, а като градивна критика. :)
Успех с обработката и интерпретацията, колега :))

4.   И аз я попълних

5.   Много благодаря на всички попълнили и благодаря за градивната критика, много ми помогнахте! Достигнах извадката, към която се стремях :)