Споделена история от Образование

Специалност,помощ
Първо искам да се извиня на модераторите,но не я намирам моята история,за това пиша пак!
Искам да попитам каква специалност да запиша!
Завърших тази година,но не знам какво да запиша,няма да е сега със сигурност,но догодина да! Харесвам танците,но съм пълничка и искам да отслабна,но се опитвам,трудно е! Боря се с килограмите цял живот,но от стрес и подигравки,притеснения ям постоянно,бях свалила,но пак напълнях! Другата ми страст е футбола,за момиче сигурно е странно,но тази тръпка която изпитвам и това удоволствие при всеки мач е неописуема! Феновете на футбола ще ме разберат. Искам да запиша нещо свързано със спорт и футбол! Затова искам да запиша догодина живот и здраве, за да не ми се подиграват! Моля дайте съвети! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
МОЛЯ,МОЛЯ ДА БЪДЕ ПУБЛИКУВАНА!

Коментари

1.   Здравей! Това, което си написала е малко несвързано, защото не се разбира какво точно искаш от читателите?
Ако не знаеш какво да запишеш по-добре си вземи gap year и запиши другата година. Може по този начин да се поопознаеш по-добре, не е гаранция, че и след година ще знаеш какво да правиш, но може да използваш това време върху себе си (като да отслабнеш, фитнес и т.н).

2.   Не става ясно кои предмети ти се отдават. Иначе футбол и танци е хубаво, но такива дисциплини няма. В смисъл, не че не можеш да запишеш и да тренираш футбол, но атлетите градят кариера почти от утробата. Просто няма да имаш реален шанс, най-малкото защото футболът за жени е много по-малко популярен. Иначе можеш в НСА да видиш какво има. Например, можеш да запишеш футбол и паралелно учителство по физкултура. Или пък можеш да посещаваш танцова школа и да учиш кинезитерапия. Това го има в НСА, виж програмите.

Аз бих прегледал кои танцови школе предлагат, да ечем, народни танци и сходни. Това, с обучение по кинезитерапия или физкултура може да ти послужи и като преподавател, и като треньор. Изучи възможностите, влез във форма, бъди по-спокойна.