Споделена история от Образование

Мнения за СУ
Здравейте, искам да разбера повече за СУ. Напоследък чувам доста лоши отзиви и почвам да се отчайвам, понеже ми предстои да уча там. Бих искала да получа мнения от хора, които са учили или в момента учат там. Най-вече ме интересува какво е нивото на обучение, отношението на преподавателите към студентите и като цяло каква е атмосферата там? Аз ще съм във Филологическия факултет.

Коментари

1.   Няма какво да разбираш.
СУ = Истинско Учене! (най-истинското в България)
Ако идеята ти е само да гепиш кетапа, а преди това 5 години да купонясваш - определено не е за тебе...

2.   Аз бях в Медициинския на СУ и все едно бях в ЮЗУ, пълна скръб, изпитите минаваха като пълна пародия. Всеки преписва, нямаш стимул да учиш.

3.   СУ е пародия. Разните селски университети не са много по-зле като обучение, но студенчиче в СУ са най-малко дебилни. Та средата е малко по-добра. Но за теб, щом ще "учиш" филология, значи пародията на образование няма да ти пречи.

4.   Завърших преди няколко години, но все още познавам доста хора, които учат там и за съжаление от разговорите с тях стигам до извода, че в последните години и в СУ нивото е паднало и все пак си остава един от малкото сериозни университети в България. Няма да се спирам на причините, но смятам, че когато човек учи с желание и се старае, може да научи доста.

6.   Номер 1, ако идеята ми беше такава, нямаше изобщо да пиша тук. Да съм споменала някъде, че искам да купонясвам? Не знам как разбирате какви идеи имам, като никъде не съм написала, че отивам за купона, предположение, че държа много нивото на обучение да е високо!!! Писах главно, защото има много лоши отзиви относно обучението там като например втория коментар.

7.   Номер 1, изключително неуместен Ви е коментара, авторката се интересува дали обучението е качествено, тоест е с намерения да учи, а не да купонясва, както се изразихте Вие. Като не сте подготвен/а, недейте да коментирате излишно :))))))

8.   Бил съм в математическия, стопанския и философския факултет. Навсякъде е пародия, в математическия поне трябва да учиш.