Споделена история от Образование

ГДБОП
Здравейте, момче на 21 години съм и искам да попитам как се става част от ГДБОП, т. е знам че се минава конкурс, но има ли определени физически характеристики, които трябва да имам? ! Имате ли познати, които са го преминали? По принцип тренирам фитнес от 3-4 години и смятам, че съм добре физически подготвен.

Коментари

1.   Влизаш в системата на МВР, работиш няколко години като полицай и ако видят нещо в теб, може да стане работата. Да влезеш в ГДБОП с конкурс, както си цивилен, няма да стане. Да не ставам циничен, но добри връзки или баща в системата, биха били от полза. Успех.

2.   Момче намери си занимание което да ти осмисли живота, ГДБОП ДАНС МВР ПРОКУРАТУРАТА и Съда всички те са изключително дълбоко корумпирани и ако си мислиш че нещо ще постигнеш или началник, че ще станеш просто си го избий от главата ако семейството ти няма да власт. Ако толкова много пък искаш запиши да учиш национална сигурност или Симеоново,физическия по спомени относно приятел който се е явявал не е нищо особено, той имаше мерак като теб докато не видя реалността.

3.   Влезеш ли там, играеш с мафията. И двете се командват от едни и същи хора.

4.   В ГДБОП, ако не се лъжа не се влиза ей така или чрез конкурс. Първо трябва да станеш полицай. Да изкараш не знам колко си години минимум и чак тогава май има конкурс за там. За полицай следи в сайтовете на мвр кога има конкурс в твоя град или можеш и да се пробваш за академията, ама другата година, защото кандидатстването отдавна е приключило, даже другата седмица излизат класиранията. Подготви се физически, бягане 800 метра, осморка, лицеви и скок от място, това са нормативите може да видиш за определен резултат колко точки се дават в сайта на амвр. Но се подготви добре, защото фитнесът освен за лицевите за другите нормативи не помага особено

5.   Какво си учил/ завършил? Ако разчиташ на физически данни, за каква позиция мислиш? Може би в отряд за масови безредици ще ти по-достъпно?
За ГДБОП... евнтуално не/щатен сътрудник, внедрен... Проучи!

6.   Тоест искаш да продаваш наркотици и да имаш покровителство?

7.   По-лесно е да станеш прокурор или съдия, отколкото да се навреш в ГДБОП…казвам го от лични наблюдения

8.   До 7 и какво пробва се при бопаджиите не те взеха и стана съдия ли?

Авторе както по горе са ти казали първо се става полицай, работиш няколко годинки, ослушваш се дали търсят бобпаджии и кандидатстваш, като първо трябва да имаш стаж, като обикновен полицай второ докато си бил полицай трябва да си бил послушен така че шефа на областна полиция да ти даде препоръки. А полицай се става сравнително лесно преглеждаш редовно сайта на вашето од на мвр излизат конкурси, и там е описано какво и как, минаваш физически изпит, психически и цялостен медицински преглед. Имай предвид че фитнеса не винаги те подготвя за физическия, засичат ти скок на дължина от място най много точки има ако скочиш 240см или повече, пробвай се, засичат ти време за бягане 800м за 3 мин, лицеви 55 броя пак за време, коремни и има един който се нарича осморка. За медицинския трябва изследванията ти да са супер, зъбите без кариес, и т.н.
Късмет

9.   От автора : Уча в Симеоново,но все пак исках да питам за физическите характеристики,защото при нас има и доста слаби и ниски момчета,а не ми се вярваше в тези формирования да няма определен физически критерии

10.   Ако целта ти е БОП-а, след Симеоново запиши дори задочно да е, право, а междувременно на работа в системата в такъв случай. Ще ти е голям плюс за БОП или криминална п-я и за по-високи позиции.

11.   Номер 7 съчм: До номер 8. Не! Казвам, че поне в последните години при конкурсите за магистрати -прокурори, съдии и следователи, там човек е по-възможно да спечели с честни усилия и да изкласи. Смятай че специално на прокурора тия от ГДБОП са му подчинени , и с цел по-доброто и задълбочено разследване за разкриване на дадено престъпление, прокурорът им дава указания и дори може да ги отстрани от разследването, ако му противоречат или пък не си вършат както трябва работата. Така че е в 100 пъти по-добре е да си магистрат, отколкото в ГДБОП и доста по-възможно е да спечелиш конкурса там, отколкото в ГДБОП. Ако авторът учеше “Право” бих го посъветвал да се състезава за там. Но успех все пак!

12.   Остави го фитнеса! Имаш ли завършено право с висше образование? Щото там не ти търсят “диплома” за това колко години си тренирал фитнес. Минаваш психотест, физически изпит и още две-три неща, но едно от тях няма да спомена тук, защото си е доста сложно.