Споделена история от Образование

Кое е най-лесното висше образование, което да уча?
Здравейте. Необходима ми е диплома от университет. Не ме интересува какво ще уча, просто ми е необходима дипломата, която да казва, че съм бил в университет.

Може ли някой да ми обясни, кое висше образование е най-лесно, има най-малко изисквания при кандидатстването, и изпитите се вземат лесно?

Благодаря.

Коментари

1.   Предполагам нещо хуманитарно...психология например. Икономики, бизнес мениджмънти и т.н. също не са кой знае какво. Много зависи и в кой университет ще запишеш. Ако си добър по математика, може да пробваш и нещо от сорта на Информатика, поне да има някакъв смисъл.

2.   Социология в ЮЗУ Благоевград! Аз я завърших, влиза се лесно и самата специалност е лесна, няма много изпити.

3.   Библиотекарство, теология.

4.   Съветът ми е да си избереш нещо, което да ти харесва. Това е ключът. Обичаш ли да се занимаваш с дадено нещо, интересно ли ти е, винаги ще ти е лесно. По задължение нищо не се получава, само се мъчиш. Казвам го от опит.

Нина

5.   До 1 - Не знам за психологията в България, но информатиката е възможно най-трудното, което можеш да запише, дори да си добър по математика, след медицината.

6.   Номер 1, ти учил ли си психология или информатика, та твърдиш, че са лесни специалности? Разбира се, зависи къде точно учиш и доколко ти се отдава, но като цяло твърдението ти звучи абсурдно.

Към автора: наистина и аз подкрепям съвета, който ти дадоха, да учиш нещо, което ти е интересно, със сигурност има нещо такова.

С риск да прозвуча като автрора на коментар номер 1, в България по принцип не е изобщо трудно да завършиш висше образование, напротив. Така че по-добре да откриеш това, което те влече и ти харесва, дори да е само за едната диплома, това са няколко години, които ще посветиш на дадената специалност, по-добре да посветиш това време на нещо, което харесваш.

7.   Единичке, минал съм и психология, и икономичеки магистър, бил съм и във ФМИ сред информатиците. Психологията и тогава беше с най-голяма надпревара за места, немалко хора оставаха по изпити преди и след прием. Във ФМИ не ме грее каква математичка училищна знаеш, там само един предмет по вероятности и статистика може да ти разгони фамилията: три изпита, два по математика, един по програмиране, че и контролни и домашни, това само по един предмет. Икономиката не знам с кой птичи мозък я имаш за лесничка, там дадени предмети са пак толкова математически, колкото и при информатиците. Сега, това важи за факултети на СУ, УНСС не ги знам и не ме интересуват. Явно си някакво техникумско общаче, което и един университет не е имало акъла да завърши.

8.   Имам усещането, че нямаш намерения да работиш по специалността, просто ти трябва документа.
Социални дейности, психология, педагогика.

9.   Авторе и аз съм като тебе, ама знам какво искам да уча. Не знам дали ще го използвам в живота си но искам в дипломата ми да пише че съм завършила университет. Аз бих учила психология. Много разтоварващ предмет е, а и от както се знам се интересувам от това. Не искам обаче да ставам психолог защото хората сме много сложни. А и психологията ще ми трябва много в живота, поне в личен план.

10.   Аз казвам същото като номер 4 - избериси нещо,което ти е интересно и ще ти бъде лесно.Избереш ли нещо, дето не те влече - колкото и да е лесно,пак ще ти тежи.

11.   Влез в някой от свободните университети, може би педагогика/филология или която и да е специалност в някой по-малък град (там им трябват хора и вероятно ще те пуснат дори да не учиш много).

Определено не записвай Информатика само за да имаш диплома. В момента уча това и дори колегите, които уж искаха да го учат взеха да се отказват. Има доста математика и самите езици за програмиране не са особено лесни за научаване (в зависимост от това дали преподават някакви базови глупости или наистина се учат сериозно). Ако ще е само заради дипломата няма смисъл просто да се занимаваш.

12.   Отиваш в най-измисления университет, още по-добре във филиал на въпросния университет, който се намира в село Горно нанадолнище и срещу определена сума си купуваш дипломата. Обаче след това не се пробвай да работиш по специалността си, че ще стане страшно.

13.   До номер 11 - филологията не е толкова лесна колкото си мислиш. На който му се отдават историята, литературата и езиците да я записва, пък на който не - горко му. Ако човекът не е хуманитарен тип, какъв е смисълът да я записва? След като не си се поинтересувал от останалите сфери, а си се фокусирал единствено върху своята, не се изказвай по-добре.

14.   Икономика или начална педагогика.

15.   До №1 ! ! ! Ей пич, ти ЛУД ЛИ СИ? Аз уча Икономика и ми е много трудно. Ти очевидно нямаш никаво образование, затова така говориш ако беше записал икономика щеше друго да говориш!

До автора: Ей пич, ако искаш лесна специалност запиши Физическо възпитание, тоест СПОРТ. Педагогиката, Информатиката и Икономиката са трудни специалности ! ! ! Преди да запиша висше образование се чудех къде да ида и в кой университет да запиша и всички ми казваха да отида в ЮЗУ Благоевград, защото и "магаре да завържеш и то ще завърши". Това изобщо НЕ Е ТАКА! Аз записах Икономика в ЮЗУ и мога да ти кажа, че ми се е*а майката от учене, писане, четене, домашни, контролни и т.н. Доста от моите колеги в курса се отказаха, защото видяха, че е ДОСТА ТРУДНО! ! !

СЪВЕТ! Не записвай нещо, което не ти харесва, защото ще съжаляваш и няма да можеш да го изкараш. Помисли кое ти харесва. На сила хубост не става! ! ! Ако не ти се учи, не учи. Никой не те кара на сила.

16.   Каква е тази мания с тези дипломи? ''Няма значение какво ще уча, искам да имам диплома, важно е да съм висшист...''. Това е самоубийствено мислене, ще ви докара до задънена улица (независимо дали сте ''уредени някъде'' и ''просто дипломата ми трябва'').
Първото и най-важно е да се ориентирате в специалност, която ви се отдава, където са ви силните страни и имате талант за развитие;
Второто е да видите има ли някаква РЕАЛИЗАЦИЯ, преценете добре понеже ужасната истина е, че един голяям процент от специалностите нямат никаква реализация;
Третото е да не ходите със стадото, ''кое било модерно да се учи'' и ''кой какво записвал най-често''.

Това са все решения с огромно значение за бъдещето ви. Поразгледайте на пазара какво става, какво се търси (реално на 70% от позициите в един страхотен сайт дори висше не се изисква...)