Споделена история от Образование

Приемат ли глупаци в частните университети?
Здравейте. Искам да се запиша да уча Право в Бургаския Свободен Университет, но, работата е там, че като цяло, аз не съм много умен, и не съм способен да научавам цели книги, текстове наизуст, и то бързо в кратки срокове. Чух, че изпитите за кандидатстване са два - по Български език и по история на България. Изпита по Български език ще мога да го взема лесно. Проблемите идват при изпита по история на България. Доколкото знам, нямам право да избирам историческа тема по която да пиша, а темата ще ми се падне на случаен принцип, след като изтегля листче с името на темата по която трябва да пиша. С други думи, аз трябва да НАИЗУСТЯ/НАЗУБРЯ цялата история на България, за да съм подготвен за темата, която ще ми се падне - аз не знам каква тема ще ми се падне, затова трябва да уча цялата историа, а не конкретна тема.

Въпросът ми е, ако се проваля по изпита по история, ще бъда ли пак приет в частния университет? Доколкото съм чувал, в чстните университети приемат всички, без изключения, без значение колко си умун. Това вярно ли е? Какви са ми шансовете да бъда приет?

Коментари

1.   Няма как дахте приемат с 2ка. Приемният изпит е като останалите изпити. По всеки преддмет учиш много и после има конспект с въпроси, т.е. трябва да си научил поне 1 учебник, за да да вземеш изпита.
А защо право?

2.   В свободните университети влизат тези които имат пари те за това са и направени, защото има много хора дето не са особено умни, ама пак искат да изкарат диплома. Стига да си плащаш и само двойки да имаш пак ще те приемат

3.   Спокойно, шансовете да Не те приемат са точно никакви, ако можеше и магарета щяха да вкарват, само и само да им вземат паричките.;)

4.   Тролска тема, но все пак:

- Приемът се извършва, когато покриеш дадени изисквания. В някои частни институции приемат всеки, който си плати, в други не точно. Можеш да имаш 6.00 и да знаеш учебниците по история на изуст, но това не е гаранция, че няма да си глупак.

5.   Синко, те в Харвард неграмотни приемат, стига мама и тати кинти да имат.

Относно казуса ти, не виждам как искаш да учиш право, ако не можеш да помниш текст. Никой не иска от юристите наизуст наказаталния кодекс да го знаят, но основите на закона, важните термини, те трябва естествено да се знаят. Ти си знаеш какво искаш, но учи нещо, което или желаеш горещо и си готов да се проснеш на кръста за него, или поне го владееш донякъде и имаш после кариерна полза от това усилие.

6.   След като не си способен, какъв е смисълът да записваш подобна специалност? Всичко ще ти се стори един голям ад. Ще се откажеш още на първата година.

7.   Ще влезеш, може и да завършиш. И какво от това? Мислиш ли, че хората с пари биха наели глупав адвокат? Или разчиташ да поумнееш в процеса на учене. Знаеш ли колко народ има диплома по прави и се занимава с нещо съвсем друго.

8.   Няма как да стане с двойка на приемния изпит, нито има как да те приемат с изпит по други предмети или общ тест - акредитацията на един ВУЗ да приема и обучава в дадена специалност е свързана с изпълнението на определени изисквания. Част от тези изисквания са условията за прием, които в случая с правото са български език и история. Ще трябва да вземеш и двата, добрата (за теб) новина е че битката за студенти е такава, че не само частните но и държавните ВУЗ са толкова закъсали за студенти, че приемат куцо, кьораво, сакато.
А на база написаното - не мисля че си глупав. Не ти се учи. Искаш диплома във вървежна специалност без усилия. С такава настройка, каквато и диплома да изкараш - ще можеш само да си я закачиш на стената. Познавам такива висшисти, включително и юристи, завършили уж най-престижния в България СУ. Не го прави, няма смисъл.