Споделена история от Образование

Онлайн обучение
Харесва ли ви да се обучавате онлайн? Бихте ли искали да продължи пандемията, а с нея и онлайн обучението? Мислите ли, че ще се учи онлайн следващата година или даже години?

Коментари

1.   Онлайн обучение става единствено ако учиш програмиране или нещо подобно, даже е по-удобно. Всичко друго е загуба на време, пари и нерви. Ти би ли легнал под ножа или би ли си дал колата на ремонт на някой, който е учил онлайн?

2.   Категорично против съм. Тази година съм студентка първи курс, предстои ми да уча и нов език. А и когато настъпи липсата на мотивация точно поради тези обстоятелства, после трудно се навакса материала.

3.   Нямам нищо против онлайн обучението. То който си учи си учи.

4.   Плюсове на онлайн обучението(според мен и някои съученици):
1.Ставаш по-късно сутрин. Имам съученици които живеят далече и стават в 5:00 да дойдат навреме. А така може да станеш когато ти почват часовете.
2. Преписване. Толкова е лесно да препишеш като учиш онлайн на тестове. Е не винаги. Един път не намерих отговорите на един тест по химия и имах 2. Но принципно е много лесно.
3.(Това е само за училищата в които не ги принуждават да си пускат камерите и не важи за всеки) Можеш да правиш каквото си искаш. Сторитайм: Един път на госпожата и се бъгна лаптопа и някой каза "Абе къде е госпожата, от 5 минути я няма?" и един отговори "Не знам, аз тука си цъкам една игра и въобще не знам какво става." и една вика "Аз си чистя стаята и не забелязах че госпожата я няма" и една вика "А аз гледам един нов турски сериал" и тъкмо госпожата влезе и я чу и вика "Кой си гледа турския сериал, а не внимава в час?" и всичко млъкна. И аз не внимавам часовете. Аз се включвам от лаптопа и си лягам с телефона и си ровя в инстаграм. Е пак чувам какво говорят учителките. Понякога го запомням и като ни изпитват на това отговарям.
4. Не виждаш съучениците си. Аз лично не харесвам съучениците си чак толкова много. Не че нещо но от самото начало ми даваха една такава негативна енергия. А и са страшно лицемерни. Викат че не говорят зад гърба на другите, а през цялото време това правят. И това на мен не ми харесва.
5. Съучениците ми са по-тихи. Попаднах на шумен клас. А аз не обичам шумни места пълни с хора. Обаче това трябва да го търпя като не сме онлайн. Даже и на учителите това им харесва.
6. Нашите не се тревожат за мен. Като съм в училище постоянно се тревожат за мен. Така им спестявам много.

Минуси:
1.Както казах, никой не внимава и не учи. Аз там наблегнах че никой не може да те види какво правиш. Но няма значение за нас защото в училище пък не се търпят(попаднах на непослушен клас, а какво най-"хубаво" от това тих човек да попадне на такъв клас)
2. Компютърно неграмотни съученици и учители. Някои въобще не знаеха в началото как да влязат в събранието. Имахме една стара учителка пред пенсия. Тя нищо не разбираше. Един съученик постоянно на шега я гонеше от събранието. Той не само нея гонеше. Понякога и съученикът ми и други от класа гонеше. Защо го правеше? От скука. Поне сега учителите са по-компютърно грамотни.
3.Постоянно учениците си мислим че това е нещо като ваканция и не учим. Аз загубих мотивация да уча и няма и да си я върна. Не знам как ще следвам след като завърша.
4. Не е хубаво да сме затворени вкъщи. Интроверт съм, но ми писна. Не знам дали е защото срамежливата ми фаза си отива, или е нещо друго, но много ми се иска да съм и сред хора.

Харесва ли ви да се обучавате онлайн? Да. Бихте ли искали да продължи пандемията, а с нея и онлайн обучението? Не. Колкото и да ми харесва онлайн обучението, от тая пандемия ми писна. Но хора осъзнавате ли че вече няма да има грипни ваканции, така че ако пандемията отмине пак ще го има онлайн обучението. Мислите ли, че ще се учи онлайн следващата година или даже години? Да. Сега обмислят на 17 септември да затворят всичко отново. И както казах вече грипни ваканции няма да има, затова онлайн обучението от сега нататък ще го има.

5.   Ще съм студент тази година и не искам онлайн обучение.

6.   Номер 3 е прав. Който си набляга върху материала, няма проблем. Имате си учебници/материали от преподавателя, интернет. Просто сядате и учите. Сега някои ще кажат "Ама аз нищо не разбирам онлайн. ", всеки преподавател след лекция пита за въпроси. Могат да се задават въпроси и чрез имейл, платформа на учебното заведение. Има ли желание, има и начин. Аз дори научих повече неща онлайн от уюта на дома си, никой не ми пречеше. Вашият проблем е друг - искате студентски живот, кафенца, свобода от родителите ви, никой да не ви следи. Признайте си и предстанете да се оправдавате с онлайн обучението, все едно сте много ученолюбиви.
До номер 2 - Оооо, изобщо не се притеснявай за новия език, ако си достатъчно упорита и ученолюбива, ще си научиш всичко. Миналата учебна година, която университите цялата я изкараха онлайн и аз започнах да уча нов екзотичен език, и се справях добре. :)
Ж21

7.   Напълно съм съгласна с номер 6.
Точно това им е проблемът на всички ученици и студенти, а не самото обучение. Обучението даже им допада