Споделена история от Образование

Професия свързана с футбол
Здравейте! Момче на 18 години съм и започвам сериозно да се замислям за бъдещето си и за това какво ще работя. Футболен фен съм, не исках да стана футболист, но в същото време искам да работя нещо свързано с футбола, което ще ми носи удоволствие да го работя. Поинтересувах се от спортна журналистика, но разбрах, че в България не е много добре платена. Та бих искал да ме ориентирате горе долу към каква професия свързана с футбола да се насоча. Благодаря предварително! П. С. Не знам дали този въпрос е подходящ за тук но все пак.. :)

Коментари

1.   Можеш ли да пишеш добре спортни статии? Ако да, то може да работиш за някой спортен сайт или вестник.
Коментатор.
Човек, правещ анализи, като тези, които дават по телевизията преди мача, на почивката и след него.
Може да пробваш да залагаш при букмейкърите, има хора, които така си изкарват парите.

Десятката

2.   Може да се занимаваш с кинезитерапия и рехабилитация на футболистите,раздвижване след контузии и тн. Има го като специалност в НСА! Успех!

3.   Ами бива ме в анализирането на мачове. С приятели постоянно обсъждаме мачове, футболисти, тактики и т.н. Мисля, че футболните анализи са моето нещо. Но не знам какво трябва да се следва за това.

4.   Спортната журналистика според мен си е доста добре платена, стига да си добър в занаята.

5.   Спортен коментатор на футболен мач.

6.   Кинезитерапевт, спортен журналист...

7.   Завърши НСА и стани тренер или съдия. Ама ако си съдия, ще трябва да почнеш от селските кръгове, а там много бой ще ядеш.