Споделена история от Образование

КВТ- колеж по въздушен транспорт
Здравейте, момче на 19 години съм и тази година завърших с мн.добър успех. Но не записах в никой университет , а където и да бях подал документи щяха да ме приемат. Проблемът е там , че не намирам никакъв смисъл да пропилявам 4,5 г и след това да не мога да си намеря работа по специалността , а и всички знаем какво е положението с университетите в Бг. Да уча в чужбина пък не мога да си позволя ....
Наскоро дочух за (КВТ- колеж по въздушен транспорт) учи се 2 години за самолетни техници, семестъра е доста скъп , но пък след колежа почти на 90% те вземат на работа в някоя авиокомпания . Отделно имам страст към самолетите ! Четох в сайта им ,но няма много информация ,за това се надявам ако някой има познат който е учил там или пък е учил да сподели мнение ,ще съм много благодарен !!

Коментари

1.   За двете години в които се учи, 4 семестъра по 1200 лв са 4800 лв. В държавните университети като имаш 8 семестъра по 500 лв пак се получава 4000, така че не е толкова скъпо, просто като ти искат по големи суми по често така ти се вижда.

Не съм в сферата на самолетите, само дето обичам предаването "разследване на самолетни катастрофи" ;д , но ми звучи добре това, което казваш. А и като се обучавате по-малко хора, после по-лесно ще ви вземат. На теб щом като ти харесват самолетите, записвай.

2.   Първо, с какъв профил беше в гимназията? Занимаваш ли се с нещо свързано със самолети и подобни техники? Въобще имаш ли някакъв опит с тези машини?

3.   От автора до 2 , завърших математическа гимназия , профил математика с анг ез, в самолет единственно съм летял... Но пък за сметка на това съм доста добър в механиката. А и аз не искам да ставам пилот , мен ме вълнува какво се крие под фюзелажа . Предполагам малко по засукан двг с газова турбинка :D . Иначе мирси за отговора!
П.с благодаря за отговора и на N 1

4.   Точно така, не пропилявай 4-5 години, остани си с едно средно образование да видим докъде ще ти стигне акълът. И не се ли сети, че можеш да следваш магистратура по някое време в чужбина примерно?