Споделена история от Образование

Право в чужбина?
Здравейте! Тази година ще бъда в 10-ти клас и се интересувам от история. Поради това, имам увлечения към правото и бих искал да се занимавам с него, след приключването на средното ми образование. Понеже, владея английски език, се искушавам да следвам право в англоезична държава: САЩ, Великобритания, Австралия и да остана там. Бих искал да попитам, тези от вас, които са запознати, това възможно ли е? Как трябва да се подготвя? Необходими ли са големи финансови ресурси? Какво трябва да знам? Моля, разкажете историите си.

Коментари

1.   Здравей, аз уча право в България. Не мога да отговоря какво е положението там, но искам да ти обърна внимание на едно нещо-правото там няма много общо с правото в Европа. Великобританската система е доста объркана, та те дори нямат писана Конституция. САЩ и Австралия са федерални държави, та и тяхното право е малко особено.

2.   Това с правото в чужбина е адски трудно, ама адски трудно. Имай предвид, че ако решиш после да се върнеш в БГ, дипломата ти отива на вятъра, поради единствената причина, ще тук няма как да го практикуваш, защото законите са с 100000% разлика.

3.   Номер 2. Не знам от къде черпиш инфо, но това, че дипломата отива на вятъра е пълна глупост :)

4.   Здравей,

На първо място ако искаш да учиш в чужбина, специфично на английски език, хубаво е да си уредиш финансите. Това за което говоря е че образованието на английски е брандирано и покрай това и семестриалните такси са високи до небесата, за разлика от образование във други страни където не се говори английски (дори и да предлагат специалности и конкретно само на английски). Трябва да си уредиш много пари за семестриални такси и за издръжка (наем, транспорт, храна, принадлежности и прочие), както и застраховка - здравна и т.н. Това са много пари.

Другото е че има разновидни звена като семейно право, консуматорско, застрахователно, криминално, цивилно, лична щета, банкрупция, имуществено планиране, трудово право, имиграционно прав, бизнес право и прочие. Работата е там че много зависи какъв е пазара, както и какво ти е виждането за правото и практиката и заплащането. Реално, бълва се със прависти навсякъде. Пазара например във България е брутален. Бълва се със прависти но реализация няма. Пазара например във САЩ или Великобритания е силен поради причината че тези страни са със силни финансови центрове. Много от работата реализирана по право са корпоративни позиции. Има много хора на местните им пазари които както във България не могат да се уредят като хората да работят по специалността си заради конкуренция. Реализирирането обикновено става чрез самонетост ако си избереш звено и станеш брутално добър в него. Иначе си поредният корпоративен кадър където днес те има - утре не. Много зависи как виждаш правото..