Споделена история от Образование

Фалшива диплома
Здравейте, предстои ми закупуването на дипллома(ИТ технологии), моля хора които имат такава да споделят, хващат ли ги.
Знам че не трябва да се регистрират в кат и на държавна работа.

Коментари

1.   Пич, абсолютно напразно си хвърляш парите на вятъра. Ако не ти трябва за държавна работа, просто излъжи или дори си изпечатай сам една фалшива диплома. За държавна, КАТ и др. пък наистина не става, защото отдавна има национален регистър.

2.   Катаджия спира блондинка:
- Госпожице, Вашата шофьорска книжка?
- Не мога да я дам, подарък ми е...

3.   Баш за ИТ диплома да си купуваш, където в общия случай не се гледа диплома а какво можеш.

4.   Калинчооооо,Калинчо......По мъж Илиев ли си?

6.   По-голяма глупост няма от това..

7.   Пич, фалшивата диплома най-лесно се хваща, в най-добрия случай само ще хвърлиш един пари, в най-лошия - присъда :Р

8.   И като отидеш на интервю к'во ще правиш бе моето момче? Точно в тази сфера ще те хванат на втората минута, че не знаеш нищо и си с измислена диплома и ще ти кажат да затвориш вратата от външната страна. Остави дипломата, почти никой няма да ти гледа дипломи и сертификати, а ще гледа какво си правил като проекти и какво можеш и знаеш, а щом пишеш такива глупости тук значи нито знаеш нещо, к'во остава пък да можеш...

9.   Няма смисъл да пазаруваш такава диплома.
Все пак ако нищо не можеш, никой няма да те вземе на сериозно.

10.   Точно в тази сфера е абсолютно безсмислено да го правиш. В частния сектор никой не ти иска диплома, а просто се гледат какви проекти имаш, задават ти въпроси върху тях, както и ти дават задачки. Ако го можеш, те веднага ще разберат и никой няма да му пука дали имаш или нямаш диплома. Ти може и самоук да си и пак да го можеш и на тях това им е достатъчно, дори да си без диплома. Ако не можеш, също дипломата няма да ти помогне, дори да е истинска.

11.   Повечето места проверяват дипломата автоматично. Ако е истинска, минаваш, ако не, дори няма да се отчете, че си каднидатствал.
Лошото е, ако мине номера и те наемат някъде, а ПОСЛЕ разберат за това. Ще те уволнят дисциплинарно, ще те осъдят за измама и след това, може би на някоя бензиностанция.

12.   Работя в ИТ от 20 години, а дипломата ми няма нищо общо с това, което работя.
Никой не ми е искал диплома. Искат като има работа - да се свърши, и най-вече - да знаеш как да я свършиш.
Фалшивата диплома се хваща елементарно лесно, и после следва к_ура за теб.... и ще е дебел, повярвай.

13.   Сериозно... Не го разбирам това. И като я купиш тая диплома какво? Ще си я сложиш в рамка и ще си я закачиш на стената? Диплома без покритие ще ти послужи точно за нищо, а при определени обстоятелства може и в пандиза да те вкара.
Ако просто ти трябва диплома - запиши някоя лесна специалност и си я изкарай. Ако ти трябва документ за IT-умения - има курсове, някои даже и безплатни, от които накрая ще получиш сертификат.
Не си вкарвай сам главата в торбата.